Ekstraklasa: Ilu kibiców będzie mogło wejść na stadiony od 19 czerwca?

29.05.2020 14:20
Kibice będą mogli wejść na stadiony od 19 czerwca
fot. Mateusz Kuzniak/Reporter/EastNews

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w piątek ogłosił, że kibice będą mogli wrócić na stadiony od 19 czerwca. Fani będą mogli wypełnić obiekty w 25 procentach ich pojemności. Ilu fanów będzie mogło wejść na poszczególne stadiony?

Ekstraklasa będzie jedną z pierwszych lig, która zdecydowała się na wznowienie rozgrywek z udziałem kibiców. Piłkarze wrócą do ligowej rzeczywistości 29 maja, ale cztery nabjliższe kolejki odbędą się jeszcze bez udziału kibiców. Protokół przedstawiony w piątek przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk będzie obowiązywał od rundy finałowej, która ruszy 19 czerwca.

Fani wszystkich klubów, którzy będą chcieli przyjść na stadion, będą zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego, a o jego przestrzeganie będą dbali przedstawiciele drużyn. Na mecz będą wpuszczani tylko kibice gospodarzy, nie będą mogli siedzieć obok siebie jeśli nie są rodziną, a bilety będą dostępne jedynie online. Szczegóły dotyczące wpuszczania kibiców na obiekt leżą w gestii klubów.

Ile kibiców wejdzie na polskie stadiony?

Serwis EkstraStats wyliczył liczbę kibiców, którzy będą mogli wejść na poszczególne obiekty w kraju. Na największe wsparcie będzie mógł liczyć walczący w tym sezonie o udział w europejskich pucharach Śląsk Wrocław - na ponad 45-tydzięcznym Stadionie Miejskim będzie mogło zasiąść jednocześnie 10 918 sympatyków. Niewiele mniej fanów będzie mogło przyjść na stadiony w Poznaniu i Gdańsku.

Posłuchaj podcastu

Biorąc pod uwagę średnią kibiców na mecz w tym sezonie, największe straty poniesie Legia Warszawa, Wisła Kraków i Górnik Zabrze.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

RadioZET.pl