Ekstraklasa: Legia upokorzona w hicie kolejki

19.09.2020 22:03
Legia - Górnik

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze w 4. kolejce PKO Ekstraklasy 1:3. Dzięki zwycięstwu, zabrzanie umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Podopieczni Brosza zaczęli od mocnego uderzenia. Po kiepskim wybiciu piłki przez bramkarza Legii Artura Boruca oraz składnej akcji gości piłkę z pięciu metrów do siatki wbił Austriak Alex Sobczyk.

W 17. minucie obrona Legii ponownie została rozmontowana. Tym razem również z bliskiej odległości trafił Bartosz Nowak.

W przerwie trener mistrzów Polski, Aleksandar Vuković zdecydował się na dwie zmiany. Bartosza Kapustkę zastąpił Paweł Wszołek, a za Czecha Tomasa Pekharta wszedł Portugalczyk Rafael Lopes.

Legia - Górnik: Lider lepszy od mistrza Polski

Ruch ten na niewiele się zdał. Na początku drugiej połowy trzecią bramkę dla Górnika zdobył Jesus Jimenez. Hiszpan, przy biernej postawie Artura Jędrzejczyka, wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Boruca.

Legię stać było jedynie na honorowe trafienie, a jego autorem w 59. minucie był Bartosz Slisz.

W tabeli Górnik umocnił się na prowadzeniu. Legia, która przegrała drugi z rzędu mecz u siebie, jest szósta.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Alex Sobczyk (4), 0:2 Bartosz Nowak (17), 0:3 Jesus Jimenez (48), 1:3 Bartosz Slisz (59).