Ekstraklasa: Pewna wygrana Górnika, zabrzanie nadal liderem

13.09.2020 19:46
Górnik - Lechia

Górnik Zabrze pokonał Lechię Gdańsk 3:0 w drugim niedzielnym meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza utrzymali prowadzenie w ligowej tabeli.

Oba zespoły rozpoczęły mecz z dużą ilością niedokładnych zagrań. Akcje ofensywne kończyły się bez zagrożenia dla bramkarzy. W miarę upływu czasu zaznaczyła się przewaga gospodarzy.

Golkipera Lechii do interwencji zmusili Alex Sobczyk i Roman Prochazka. Potem, po zagraniu ręką obrońcy gości Rafała Pietrzaka, sędzia podyktował rzut karny dla zabrzan, wykorzystany przez Jesusa Jimeneza. Ogromną szansę na podwyższenie prowadzenia miał jeszcze przed przerwą Sobczyk, który spudłował z pięciu metrów.

W drugiej połowie trener gdańszczan Piotr Stokowiec szybko dokonał czterech zmian, jego zespół ruszył do natarcia, jednak po kwadransie przegrywał 0:2. Piłkę przed polem karnym Lechii przejął Bartosz Nowak, nie dał się zatrzymać rywalom i strzałem pod poprzeczkę pokonał Duszana Kuciaka.

Szybko mógł odpowiedzieć na tę akcje Łukasz Zwoliński, który w idealnej pozycji trafił w bramkarza zabrzan. Gospodarze nie zamierzali bronić korzystanego wyniku, atakowali do końca i w 81. minucie Daniel Ściślak pięknym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik. Górnik w obecności „kompletu” publiczności odniósł trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jesus Jimenez (34-karny), 2:0 Bartosz Nowak (60), 3:0 Daniel Ściślak (81).