Zamknij

Stal Mielec nie płacze po Dariuszu Marcu. Już zatrudniła jego zastępcę

31.07.2020 21:03
Dariusz Skrzypczak
fot. Twitter/Robert /Rawicz/Rydzyna/WLKP

Dariusz Skrzypczak został ogłoszony nowym trenerem Stali Mielec. 52-letni szkoleniowiec zastąpił w tej roli swojego imiennika Dariusza Marca, który został zwolniony z klubu w dość zaskakujących okolicznościach. Skrzypczak zadebiutuje w roli pierwszego trenera drużyny z najwyższego polskiego szczebla ligowego.

Dariusz Skrzypczak został trenerem beniaminka piłkarskiej ekstraklasy PGE FKS Stali Mielec. Będzie to jego pierwsza samodzielna praca szkoleniowa w Polsce. Zastąpił Dariusza Marca, z którym klub nie doszedł do porozumienia w sprawie dalszej współpracy.

Nowy opiekun dwukrotnego mistrza Polski (1973, 1976) pochodzi z Rawicza, a przez większość kariery związany był z Lechem Poznań, gdzie grał na pozycji pomocnika i trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju. Karierę kończył w Szwajcarii, gdzie też rozpoczął pracę szkoleniową.

Zobacz także

Dariusz Skrzypczak nowym trenerem Stali Mielec. Zastąpił Marca

"Jako trener pracował wiele lat w Szwajcarii, gdzie najpierw objął drużyny młodzieżowe, a następnie opiekował się seniorami jako grający trener, po czym powrócił do szkolenia młodzieży. Do 2010 roku prowadził zespół U16 FC Luzern. Razem z Ryszardem Komornickim był zatrudniony jako szkoleniowiec drużyny FC Solothurn. 1 lipca 2019 roku rozpoczął pracę jako asystent trenera Dariusza Żurawia w Lechu Poznań" - można przeczytać w piątkowym komunikacie Stali.

50-letni Marzec prowadził Stal od września ubiegłego roku. W zakończonym przed tygodniem sezonie jego zespół wygrał rywalizację w 1. lidze i po 24 latach wrócił do ekstraklasy.

Mielczanie w poniedziałek rozpoczną przygotowania do sezonu, ale nie wiadomo, czy w tym dniu Skrzypczaka nie zastąpi ktoś inny ze sztabu szkoleniowego Stali.

RadioZET.pl/PAP