Zamknij

Awansował ze Stalą do ekstraklasy i... został zwolniony. Absurd w Mielcu

31.07.2020 17:26
Dariusz Marzec
fot. Shutterstock

Dariusz Marzec przestał być w piątek trenerem świeżo upieczonego beniaminka PKO BP Ekstraklasy - Stali Mielec. Klub zakończył współpracę z 50-letnim szkoleniowcem z powodu "różnicy oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego".

Dariusz Marzec, który w zakończonym niedawno sezonie wprowadził Stal Mielec do piłkarskiej ekstraklasy, w piątek przestał być trenerem tego zespołu. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

"Zarząd Klubu FKS Stal Mielec informuje, że nie doszedł do porozumienia z Trenerem Dariuszem Marcem w zakresie przedłużenia współpracy na nadchodzący sezon 2020/21. Powodem jest różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego" - napisano w komunikacie.

Zobacz także

Dariusz Marzec nie jest już trenerem Stali. Absurd w Mielcu

50-letni Marzec, były piłkarz m.in. Wisły Kraków, GKS Katowice czy GKS Bełchatów, szkoleniowcem mielczan został w połowie września ubiegłego roku, gdy z klubem rozstał się Artur Skowronek. Drużyna zajmowała wtedy trzecią pozycję w tabeli, by rozgrywki zakończyć na pierwszym miejscu, co zaowocowało powrotem do ekstraklasy po 24 latach.

"Klub FKS Stal Mielec składa podziękowania dla Trenera Dariusza Marca za jego wkład i zaangażowanie w osiągnięcie bardzo istotnego kamienia milowego w projekcie #wdrodzepodawnyblask, jakim jest mistrzostwo Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020 i awans PGE FKS Stali Mielec do Ekstraklasy" - można przeczytać w klubowym oświadczeniu.

W piątek do dymisji trenera doszło również w Jagiellonii Białystok, gdzie pracę stracił Bułgar Iwajło Petew. To dotychczas jedyne letnie roszady na stanowisku szkoleniowca w klubach ekstraklasy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP