Zamknij

Czesław Michniewicz zostanie zwolniony z Legii Warszawa

25.10.2021 15:06
Czesław Michniewicz
fot. PAP/EPA

Czesław Michniewicz w poniedziałek przestanie pełnić funkcję trenera Legii Warszawa. Oficjalny komunikat klubu ma pojawić się o godzinie 16.30.

Czesław Michniewicz o godzinie 16.30 przestanie być trenerem Legii Warszawa. Tymczasowym szkoleniowcem będzie Przemysław Małecki - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski.

Tym samym potwierdza się to, o czym spekulowano od kilkunastu dni - fatalne wyniki zespołu w rozgrywkach ligowych pozbawią Michniewicza pracy. Czarę goryczy przelała zapewne niedzielna porażka z Piastem Gliwice 1:4. Po niej Legia Warszawa traci aż 18 punktów do liderującego Lecha Poznań i zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Dużo lepiej Wojskowi radzili sobie w Lidze Europy, gdzie awansowali do fazy grupowej, a potem wygrali ze Spartakiem Moskwa i Leicester City, obejmując prowadzenie w tabeli. W miniony czwartek przegrali jednak z Napoli 0:3.

Czesław Michniewicz prowadził Legię od 21 września 2021 roku, zastępując na stanowisku Aleksandra Vukovicia. W sezonie 2021/2022 zdobył z klubem mistrzostwo Polski.

Legia Warszawa: Kto zostanie nowym trenerem?

Póki co nie ma informacji, kto w dłuższej perspektywie może zastąpić Michniewicza (tymczasowo trenerem zostanie wspominany Przemysław Małecki). Kilka dni temu media informowały, że jednym z kandydatów może być Jerzy Brzęczek.