Zamknij

Czesław Michniewicz skomentował zwolnienie z Legii. Podał nazwiska

26.10.2021 12:53
Czesław Michniewicz
fot. Beata Zawadzka/East News

Czesław Michniewicz w nocy z poniedziałku na wtorek zabrał głos po zwolnieniu z Legii Warszawa. Były trener mistrzów Polski wydał oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych, w którym odniósł się do całego zdarzenia.

Czesław Michniewicz w poniedziałek został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jako trener prowadził stołeczny klub od września zeszłego roku, kiedy zastąpił Aleksandara Vukovicia. Były selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski doprowadził Wojskowych do mistrzostwa Polski, a także wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy, przerywając pięcioletnią przerwę od europejskich rozgrywek.

Mimo że Legia w LE radzi sobie świetnie i po trzech kolejkach jest liderem w grupie C, w PKO Ekstraklasie znajduje się na przeciwległym biegunie. Klub z Łazienkowskiej plasuje się na 15. miejscu w tabeli, notując cztery porażki w ostatnich meczach. Niestety, przegrana z Piastem Gliwice 1:4 przelała czarę goryczy, zmuszając władze mistrzów Polski do podjęcia drastycznych kroków w postaci zwolnienia Czesława Michniewicza, którego miejsce zajął Marek Gołębiewski z drużyny rezerw.

Czesław Michniewicz pożegnał się z Legią

W nocy z poniedziałku na wtorek Michniewicz wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym pożegnał się z Legią, wyróżniając Mariusza Piekarskiego.

- Mamy coś, czego nie zabierze nikt. Jest bardzo wiele osób, którym chciałbym podziękować za możliwość pracy w Legii. Bez Mariusza Piekarskiego nie byłoby mnie w Warszawie- czytamy.

W następnych zdaniach były szkoleniowiec Legii podziękował Dariuszowi Mioduskiemu za szanse i zaufanie. Dalej podziękował piłkarzom i kibicom.

- Nigdy nie zapomnę, ile dla mnie zrobiliście - napisał. - W życiu piękne są tylko chwile… i dlatego dla nich warto żyć. Dziękuję za wszystko. To były piękne chwile, których nigdy nie zapomnę.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl