Cudowny gol Leandro uratował punkt Radomiakowi. Tylko remis Pogoni

13.09.2021 22:38
Radomiak - Pogoń

Radomiak Radom zremisował u siebie z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Pięknego gola dającego wyrównanie gospodarzom w 90. minucie zdobył Brazylijczyk Leandro. Wcześniej dla "Portowców" trafił Piotr Parzyszek.

1. Cudowny gol Leandro uratował punkt Radomiakowi. Tylko remis Pogoni
  2. Radomiak - Pogoń: Wynik meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Już w 2. minucie goście zaskoczyli obronę Radomiaka Radom. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Piotr Parzyszek i z bliska umieścił głową piłkę w siatce. Miejscowi chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza szczecinian.

Najlepszą okazję zmarnował Raphael Rossi, który w 27. min strzelił z kilku metrów w słupek. Drużyna Pogoni zagrażała bramce Radomiaka głównie po stałych fragmentach gry.

Druga część meczu należała do gospodarzy. Radomianie atakowali, mieli przewagę, ale brakowało im skuteczności. Po strzale Mario Rondona piłka uderzyła w poprzeczkę. Piłkarze „zielonych” z upływem czasu byli coraz groźniejsi.

Wreszcie w 90. min Radomiak dopiął swego. Kapitan gospodarzy Leandro huknął z ponad 25 metrów i trafił w samo okienko. Był to gol na wagę remisu.

W zespole Pogoni wystąpił Kamil Grosicki. Wszedł na boisko w 59. minucie. Radomscy kibice przywitali reprezentanta kraju owacją.

Radomiak - Pogoń: Wynik meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Piotr Parzyszek (2), 1:1 Leandro (90).

Żółta kartka - Radomiak Radom: Luis Machado, Mateusz Radecki, Michał Kaput. Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 4 483.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro, Michał Kaput (73. Meik Karwot), Filipe Nascimento (73. Mateusz Radecki), Miłosz Kozak (80. Dominik Sokół) - Luis Machado (46. Mario Rondon), Maurides (57. Karol Angielski).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Benedikt Zech, Kostas Triantafyllopoulos, Luis Mata (85. Luka Zahovic) - Michał Kucharczyk, Kacper Smoliński (85. Kacper Kozłowski), Kamil Drygas (65. Damian Dąbrowski), Jean Carlos Silva (58. Kamil Grosicki), Rafał Kurzawa (85. Sebastian Kowalczyk) - Piotr Parzyszek.