Pewna wygrana Cracovii, Pasy w półfinale Pucharu Polski

03.03.2021 19:58
Cracovia

Cracovia pokonała Chojniczankę Chojnice 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski i awansowała do 1/2 finału. To było pierwsze oficjalne spotkanie tych zespołów

Cracovia dość szybko objęła prowadzenie. W 14. minucie po rzucie rożnym wykonywanym z lewej strony przez Ivana Fiolica piłkę zgrał Filip Piszczek, a Holender Pelle van Amersfoort z trzech metrów, także głową, skierował ją do siatki. W 21. minucie efektowną indywidualną akcją popisał się Fiolic, jednak Paweł Sokół obronił uderzenie Chorwata z ostrego kąta.

Gospodarze starali się prowadzić otwartą grę, ale bramce rywali zagrozili dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 37. minucie po rzucie rożnym Tomasz Mikołajczak główkował nad poprzeczką, a za chwilę strzał Serhija Napołowa zablokował Matej Rodin.

Na początku drugiej odsłony piłkarze trenera Michała Probierza rozwiali nadzieje gospodarzy i przypieczętowali awans. Hasło do ataku dał w 53. minucie bardzo aktywny i dynamiczny Jakub Kosecki, który ograł na lewym skrzydle Mateusza Klichowicza oraz Jana Mudrę, ale z jego uderzeniem poradził sobie Sokół.

Cracovia w półfinale Pucharu Polski

Golkiper drużyny z Chojnic skapitulował jednak w 55. i 57. minucie. Autorem drugiego trafienia był Daniel Pik (piłka odbiła się jeszcze od Martina Klabnika i zmyliła Sokoła), a niedługo później po akcji i podaniu Koseckiego oraz niezbyt zdecydowanej postawie defensorów gospodarzy van Amersfoort popisał się technicznym uderzeniem w długi róg i - jak się okazało - ustalił wynik.

Zawodnicy Chojniczanki awansowali wcześniej dwa razy do ćwierćfinału PP. W 2015 roku musieli w tej fazie uznać wyższość Legii Warszawa, a dwa lata później Górnika Zabrze (wtedy rywalizowano systemem mecz i rewanż). Za trzecim razem również nie zdołali znaleźć się w półfinale.

Chojniczanka Chojnice – Cracovia Kraków 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Pelle van Amersfoort (14-głową), 0:2 Daniel Pik (55), 0:3 Pelle van Amersfoort (57).