Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Cracovii z Górnikiem

03.05.2021 19:35
Cracovia

Cracovia wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0 w drugim poniedziałkowym meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Jednocześnie zespół Michała Probierza zapewnił sobie utrzymanie w rozgrywkach

Dla gospodarzy ten mecz zaczął idealnie, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie. To była bardzo efektowna akcja – odbiór piłki w środku boiska, potem świetna wymiana podań w tercecie Marcos Alvarez - Pelle van Amersfoort – Sergiu Hanca. Ten ostatni strzałem z kilku metrów pokonał Roberta Chudego. Tym samym Rumun zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny w ostatnich derbach z Wisłą Kraków.

Kolejną szansę bramkową "Pasy" miały pół godziny później. W zamieszaniu w polu karnym Górnika do piłki dopadł van Amersfoort, lecz posłał ją nad poprzeczką.

Górnik nie potrafił odpowiedzieć skuteczną akcją, a Lukas Hrosso był praktycznie bezrobotny. Słowak jednak w jednej sytuacji, gdy próbował ratować swój zespół przed rzutem rożnym, doznał kontuzji. Dotrwał do przerwy, ale w drugiej połowie zastąpił go Karol Niemczycki.

Cracovia - Górnik: Pasy utrzymały się w PKO Ekstraklasie

Górnik bliski wyrównania był w 56. minucie, ale Jesus Jimenez strzelając z kąta, posłał piłkę obok słupka. W końcówce Górnik mocniej zaatakował i był bliski doprowadzenia do remisu. W 85. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Richmond Boakye, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

W ostatniej akcji meczu Cracovię przed stratą bramki uratował Niemczycki, który efektownie obronił strzał głową Przemysława Wiśniewskiego. Dzięki temu Cracovia czwarty kolejny mecz zakończyła bez straty gola.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (3).