Ekstraklasa: Cracovia w pogoni za... Pogonią, Pasy wiceliderem

25.11.2019 19:58
Cracovia - Zagłębie Lubin

W spotkaniu zamykającym 16. kolejkę PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0. Zwycięstwo pozwoliło "Pasom" awansować na 2. pozycję w ligowej tabeli.

Gospodarze przez cały mecz posiadali inicjatywę, ale w pierwszej połowie to przyjezdni groźniej kontrowali. Najlepszej okazji nie wykorzystał Damian Bohar.

Cracovia pokonała Zagłębie Lubin

Po zmianie stron przewaga podopiecznych Michała Probierza jeszcze wzrosła. Brakowało tylko... celnych strzałów. Najbliżej tego celu był Helik, który obił słupek. Na kwadrans przed końcem piłkarze "Pasów" trafili wreszcie w światło bramki i od razu zdobyli gola. Po centrze Cornela Rapy na listę strzelców wpisał się David Jablonsky. Wynik w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił Diego Ferraresso.

Trzy punkty pozwoliły gospodarzom awansować na pozycję wicelidera. Pierwsza jest Pogoń (31), która ma "oczko" więcej od Cracovii i Śląska Wrocław. Dla Zagłębia to trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0

Bramki: David Jablonsky (75.), Diego Ferraresso (90.+3)