Cracovia pnie się w ligowej tabeli, trwa marazm Warty Poznań

17.10.2021 17:00
Cracovia - Warta

Cracovia pokonała Wartę Poznań 2:0 w spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla "Pasów" to już siódmy mecz bez porażki, co pozwoliło im wskoczyć na 6. miejsce w ligowej tabeli. Warta Poznań po serii czterech porażek z rzędu "zadomowiła się" na 17. pozycji.

Cracovia po bardzo słabym początku sezonu i tylko jednym punkcie w czterech pierwszych meczach złapała wreszcie odpowiedni rytm i jest niepokonana od 21 sierpnia. Przed 11. kolejką mogła pochwalić się serią sześciu spotkań bez porażki i w niedzielę jeszcze ją przedłużyła.

Na drugim biegunie była Warta Poznań. Rewelacja sezonu 2020/2021 w tym samym okresie zdobyła tylko dwa "oczka" i z siedmioma plasowała się na przedostatniej pozycji. Na wydostanie się ze strefy spadkowej drużyna Piotra Tworka będzie musiała jeszcze poczekać.

Ekstraklasa: Cracovia - Warta Poznań [WYNIK]

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do siatki. Dopiero po przerwie gospodarze zadali dwa ciosy, a pierwszoplanowe role odegrali 19-latkowie. W 58. minucie wynik otworzył Michał Rakoczy, a zamknął w doliczonym czasie gry Jakub Myszor.

"Pasy" awansowały na 6. miejsce w tabeli, ale może je jeszcze stracić w tej kolejce na rzecz kilku drużyn. Warta pozostanie 17.

Cracovia - Warta Poznań 2:0

Bramki: Michał Rakoczy (58.), Jakub Myszor (90.+1)