Ekstraklasa: Dwie wygrane w trzy dni. Cracovia znowu lepsza od Rakowa

08.12.2019 14:30
Cracovia - Raków

Cracovia po raz drugi w ciągu trzech dni pokonała Raków Częstochowa. W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy "Pasy" ograły przyjezdnych 3:0.

W czwartek grająca w rezerwowym składzie drużyna Michała Probierza kosztem Rakowa awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Tam jednak gole padały dopiero w serii rzutów karnych. W starciu ligowym gospodarze zadali aż trzy ciosy, wszystkie w drugiej połowie.

Cracovia pokonała Raków Częstochowa

Po raz pierwszy od dziewięciu lat gola w ekstraklasie strzelił Janusz Gol, który w 52. minucie wykorzystała centrę Sergiu Hanki. Chwilę później na 2:0 podwyższył Kamil Pestka, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Pelle van Amersfoort.

W 85. minucie wybornej szansy nie wykorzystał Michał Rakoczy. 17-letni pomocnik minął wychodzącego daleko przed linię pola karnego Szumskiego, ale nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. Częściowo jednak udało mu się zrehabilitować, bo to on asystował Holendrowi.

Tymczasowo "Pasy" awansowały na fotel lidera PKO Ekstraklasy, ale jeszcze w niedzielę na pewno stracą tę pozycję na rzecz Pogoni, Śląska lub Legii.

Cracovia - Raków Częstochowa 3:0

Bramki: Janusz Gol (52.), Kamil Pestka (58.), Pelle van Amersfort (90.+2)