Przepiękny gol zadecydował o wyniku. Udany powrót Jacka Zielińskiego do Cracovii

22.11.2021 22:41
Cracovia - Raków - WYNIK

Cracovia w pierwszym meczu po powrocie Jacka Zielińskiego pokonała Raków Częstochowa 1:0. Ozdobą spotkania było piękne trafienie obrońcy Cracovii, Otara Kakabadze.

Mecz  Cracovii z  Rakowem był szczególny dla Jacka Zielińskiego, który wrócił do klubu po dłuższej przerwie. Szkoleniowiec pracował w Krakowie przez ponad dwa lata, a w czerwcu 2017 roku został zastąpiony przez Michała Probierza. Teraz w klubie nastąpiła zmiana powrotna – Probierz odszedł z klubu, a stanowisko trenera objął Jacek Zieliński. - Tak, to spotkanie było dla mnie wyjątkowe - przyznał w pomeczowej rozmowie w Canalu Plus Jacek Zieliński. Potem dodał: - Mówiłem chłopakom, że  w tym meczu będziemy długo cierpieli ze względu na jakość Rakowa. Tak było, ale udało nam się wytrzymać trudne chwile, choć często sami stwarzaliśmy sobie problemy - przyznał nowy szkoleniowiec Cracovii.

Ozdobą spotkania Rakowa z Cracovią było trafienie Otara Kakabadze. 26-letni Gruzin wszedł na boisko w 62 minucie i po krótkiej chwili zanotował trafienie, które może zostać wybrane bramką rundy. W 69 min. Kakabadze dobiegł do piłki wybitej przez obrońców, uderzył z ok. 20 metrów i pokonał Vladana Kovacevicia.

Po straconej bramce trener Marek Papszun dokonał trzech zmian. Na boisku pojawił się Alexandre Guedes (za Iviego Lopeza), Valerian Gvilia (Marko Poletanović), Jakub Arak (za Fabio) i Mateusz Wdowiak (za Patryka Kuna). Wyniku jednak nie udało się poprawić.

Cracovia – Raków: wynik, sytuacja w tabeli

Przez przegraną z Cracovią Raków traci w tabeli 3 punkty do pierwszych trzech drużyn. Zespół Marka Papszuna (26 pkt.) wyprzedza Pogoń (29 punktów), Lechia (30 pkt) i Lech (32 pkt). Raków rozegrał jednak o jeden mecz mniej niż wszystkie wymienione drużyny.

Cracovia jest obecnie 10. Drużyna Jacka Zielińskiego ma tyle samo punktów co 9. w klasyfikacji Wisła Płock.