Ekstraklasa: Lider przegrał w Krakowie, szansa przed Wisłą Płock

25.10.2019 19:55
Cracovia - Pogoń

W meczu otwierającym 13. kolejkę PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała na swoim stadionie lidera tabeli Pogoń Szczecin 2:0 i wskoczyła na 2. pozycję. W niedzielę na czoło może wysunąć się Wisła Płock.

Przy zwycięstwie w niedzielnym spotkaniu z Jagiellonią Białystok "Nafciarze" awansują na 1. miejsce.

Cracovia pokonała Pogoń Szczecin

Mecz w Krakowie mógł się podobać. W pierwszej połowie, mimo braku goli, gra była płynna, a obie ekipy potrafiły skonstruować kilka ładnych, składnych akcji. Dobrych okazji nie wykorzystali Kowalczyk i Spiridonović.

Worek z bramkami otworzył w 58. minucie Kornel Rapa, który strzałem głową pokonał Stipicę. Przyjezdni ruszyli do ataku, ale nadzieli się na kontrę, którą rozpoczął i wykończył Rafael Lopes. Asystował mu Filip Piszczek. Pogoń kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Bartkowskiego.

Pogoń wciąż jest liderem ekstraklasy, ale ma tylko punkt przewagi nad Cracovią. W sobotę ze szczecinianami może zrównać się mistrz Polski Piast Gliwice, a wszystkich w niedzielę może pogodzić Wisła Płock.

Cracovia - Pogoń Szczecin 2:0

Bramki: Kornel Rapa (58.), Rafael Lopes (71.)