Pierwsze punkty Piasta Gliwice. Wielki powrót Jorge Felixa

13.08.2022 17:02
Cracovia - Piast WYNIK

Jorge Felix w pierwszym występie po powrocie zdobył zwycięskiego gola i zapewnił Piastowi Gliwice premierowe punkty w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali na wyjeździe Cracovię 1:0.

- Wróciłem do domu i cieszę się, że tak się stało. Byłem tutaj szczęśliwy i jestem pewien, że teraz też tak będzie. Cały czas śledziłem wyniki Piasta, więc jestem na bieżąco z sytuacją zespołu. Przez ten czas sporo się zmieniło, jest wielu nowych zawodników, ale są też dobrze mi znane nazwiska, jak na przykład Kuba Czerwiński, Tom Hateley czy Kuba Szmatuła - mówił Jorge Felix po podpisaniu ponownego kontraktu z Piastem Gliwice. 30-letni wychowanek Atletico Madryt przyszedł na zasadzie wolnego transferu z Sivassporu.

Hiszpan w 2019 roku był jedną z najważniejszych postaci Piasta w mistrzowskim sezonie. Dwanaście miesięcy później został uznany za najlepszego piłkarza polskiej ligi, po czym przeniósł się do Turcji. O swojej klasie przypomniał już w swoim pierwszym występie. Potrzebował zaledwie czterech minut, by zdobyć gola.

Ekstraklasa: Cracovia - Piast [WYNIK]

Po czterech kolejkach gliwiczanie byli bez punktów, natomiast Cracovia plasowała się na 2. pozycji. W trzech meczach zdobyła komplet "oczek", ale przed tygodniem drużynie Jacka Zielińskiego przytrafiła się wpadka w rywalizacji ze Stalą Mielec. W sobotę "Pasy" kolejny raz zawiodły, prezentując się przez większą część spotkania gorzej od gości.

Piast atakował, ale był nieskuteczny. W pierwszej połowie najlepszej okazji nie wykorzystał Kamil Wilczek. W 66 minucie Fornalik posłał w bój Jorge Felixa, a ten już cztery minuty później odwdzięczył mu się za zaufanie. Piękną asystą popisał się reprezentant Polski Damian Kądzior.

Cracovia - Piast Gliwice 0:1

Bramki: Jorge Felix (70')

• Cracovia: Karol Niemczycki - Jakub Jugas (Cornel Rapa 68'), Matej Rodin, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Takuto Oshima, Mathias Hebo Rasmussen (Jewhen Konoplanka 75'), Kamil Pestka (Michal Siplak 75') - Michał Rakoczy (Florian Loszaj 63'), Jakub Myszor (Benjamin Kallman, 63') Patry Makuch
  • Piast: Frantisek Plach - Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Constantin Rainer - Alexander Katranis, Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley (Michał Kaput 87'), Arkadiusz Pyrka (Jorge Felix 66') - Damian Kądzior (Michael Ameyaw 81') - Michał Chrapek (Jakub Holubek 81'), Kamil Wilczek