Cezary Miszta dokończył mecz z Rakowem z kontuzją. Jest diagnoza bramkarza

18.07.2021 14:38
Cezary Miszta

Cezary Miszta w czasie Superpucharu Polski z Rakowem Częstochowa grał z kontuzją. W niedzielę Legia Warszawa poinformowała, że 19-latek ma złamany nos, przez co nie będzie trenować przez dwa tygodnie.

Cezary Miszta stanął między słupkami w meczu o Superpuchar Polski. W 61. minucie spotkania bramkarz Legii interweniował za własnym polem karnym, zderzając się z graczem Rakowa Częstochowa - Sebastianem Musiolikiem. Mimo urazu 19-latek kontynuował grę.

Po 90 minutach na tablicy wyników widniał był remis 1:1. Zgodnie z regulaminem nie rozgrywano dogrywki, a o zwycięstwie przesądziły rzuty karne. W serii jedenastek góra był Raków, który zwyciężył 4-3, sięgając po raz pierwszy w historii po Superpuchar. W niedzielę mistrzowie Polski poinformowali o stanie zdrowia piłkarza.

Cezary Miszta złamał nos. Bramkarz dokończył mecz o Superpuchar Polski

- Szczegółowe badania wykazały, że Czarek Miszta ma złamany nos. (...) Przez dwa tygodnie bramkarz Legii będzie wyłączony z treningów. Po tym czasie wróci do zajęć w specjalnej masce ochronnej - poinformował w niedzielę warszawski klub.

Legia, której pierwszym bramkarzem jest Artur Boruc, rywalizuje w eliminacjach Ligi Mistrzów, a w najbliższy weekend rozpocznie zmagania w PKO Ekstraklasie.