Skandal podczas rozgrywek juniorów. 16-letni zawodnik uderzył sędziego

18.11.2021 12:19
CLJ 16-letni zawodnik uderzył sędziego

Do ogromnego skandalu doszło podczas meczu KKS-u Kalisz ze Szkołą Futbolu Luboń w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Spotkanie musiało zostać przerwane, bo jeden z młodych zawodników uderzył sędziego. Na tym jednak wybryki piłkarzy się nie skończyły.

W meczu CLJ KKS Kalisz prowadził 2:1 i był już bardzo blisko awansu do kolejnej fazy baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. W pierwszym meczu padł bowiem remis – 1:1. Spotkanie musiało jednak zostać przerwane, bo jeden z zawodników SF Luboń uderzył sędziego w brzuch, a później zdewastowali budynek klubowy.

"Rywale zniszczyli jedną z chorągiewek, a na zakończenie uszkodzili drzwi od swojej szatni. Ze względu na przerwanie starcia, rezultat zostanie zweryfikowany przez Wydział Gier i Ewidencji WZPN. Stanowczo potępiamy takie zachowania na boisku, a także poza nim. Apelujemy do władz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie wniosków z tych wydarzeń, a także o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo arbitrów" – skomentował na oficjalnej stronie KKS-u Robert Trzęsała, wiceprezes zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego.

Skandal w barażach o CLJ. "Zawodnik został zawieszony na 3 miesiące"

Sytuację skomentowali też działacze Szkoły Futbolu Luboń.

- Pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zdarzeń, jakie miały miejsce w czasie zawodów. Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji. W związku z powyższym został on zawieszony w trybie natychmiastowym na okres 3 miesięcy w prawach zawodnika naszego klubu. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją, a klub przedstawi swoje stanowisko po analizie materiału video – czytamy w oświadczeniu umieszczonym na oficjalnej stronie SF.