Zamknij

Bramkarzowi Górnika Zabrze grozi więzienie. Dawid K. spędzi święta w areszcie

14.12.2019 12:31
Dawid K. spędzi święta w areszcie
fot. Mateusz Jagielski/East News

Dawid K., bramkarz Górnika Zabrze w październiku został oskarżony o rzekomy gwałt i od tego czasu przebywa w areszcie. 27-latkowi grozi nawet dziesięć lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku października bramkarz Górnika Zabrze, Dawid K. został zatrzymany przez policję pod zarzutem dokonania gwałtu. Jak podawał „Super Express”, Dawid K. razem ze swoimi znajomymi bawił się w Katowicach na ulicy Mariackiej. W pewnym momencie zabawa przeniosła się do jednego z mieszkań na tej ulicy. Finał imprezy był dramatyczny dla jednej z zaproszonych kobiet, która miała zostać zgwałcona przez 27-latka i jego znajomego Marcina N. Następnego dnia obaj zostali aresztowani przez policję.

Poznaliśmy stanowisko Górnika ws. podejrzanego o gwałt bramkarza Dawida K.

Portal „Sportowe Fakty” dowiedział się, że śledztwo w sprawie bramkarza Górnika wciąż trwa. W związku z tym prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie przyszłości 27-latka.

- Uprzejmie informuję, że termin tymczasowego aresztowania wobec Dawida K. jeszcze nie upłynął. Śledztwo pozostaje w toku i udzielanie informacji o jego ustaleniach i decyzjach co do dalszego jego biegu jest niemożliwe z uwagi na jego dobro - powiedziała Bogusława Szczepanek-Siejka z katowickiej prokuratury rejonowej.

Termin aresztu Dawida K. mija w styczniu 2020 roku. To oznacza, że piłkarz święta Bożego Narodzenia spędzi w areszcie. Jeśli zarzuty potwierdzą się, za ten czyn grozi od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl