Zamknij

Hitowy transfer Legii kwestią czasu? Rozmawiają z reprezentantem Polski

13.07.2022 11:22

Jak donosi Sebastian Staszewski, dziennikarz Interii, Legia Warszawa rozgląda się na rynku transferowym za napastnikiem. Stołeczny klub miał rozmawiać z polskim napastnikiem. 

Jakub Świerczok
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Zarząd Legii Warszawa intensywnie pracuje na rynku transferowym przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Do stolicy Polski zawitał już skrzydłowy Makana Baku, napastnik Blaz Kramer oraz wszechstronny Paweł Wszołek. Zdaje się jednak, że to nie koniec wzmocnień linii ofensywnej. 

Kolejnym transferem miałby być Jakub Świerczok. Polski napastnik jest obecnie zawodnikiem japońskiego Nagoya Grampus i jak podał Sebastian Staszewski do transferu jeszcze daleka droga. Przede wszystkim dlatego, że piłkarz musiałby rozwiązać kontrakt, który obowiązuje aż do stycznia 2024 roku.

Legia rozmawia ze Świerczokiem

Jeśli Świerczok stałby się wolnym zawodnikiem Legia musiałaby zaoferować mu duże wynagrodzenie. W Japonii zarabia on na pewno dobre pieniądze i ciężko oczekiwać, że warszawiacy zdołaliby wyrównać ofertę.

Problemem może też być afera dopingowa. Przypomnijmy, że Polak od 10 grudnia 2021 roku nie gra w piłkę. Został przyłapany na dopingu i bez wyjaśnienia tej sprawy na pewno nie może myśleć o żadnym transferze. 

loader

RadioZET.pl/Sebastian Staszewski