Zamknij

Jagiellonia zatrudniła nowego trenera. To były asystent Adama Nawałki w kadrze

31.07.2020 20:31
Iwan, Nawałka i Zając
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Bogdan Zając, debiutant w roli pierwszego trenera w drużynie grającej na najwyższym polskim szczeblu ligowym oraz m.in. były asystent Adama Nawałki w reprezentacji Polski, został ogłoszony nowym trenerem Jagiellonii Białystok. 47-letni szkoleniowiec podpisał z "Jagą" roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Bogdan Zając został nowym trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok - podał w piątek wieczorem klub. Wcześniej tego dnia poinformował o zakończeniu współpracy z bułgarskim szkoleniowcem Iwajło Petewem.

47-letni Zając podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon - informuje klub na swojej stronie internetowej.

Zobacz także

Bogdan Zając nowym trenerem Jagiellonii Białystok. Będzie debiutował

Jagiellonia Białystok będzie dla Zająca pierwszym klubem występującym w najwyższej klasie, który poprowadzi. Wcześniej był asystentem Adama Nawałki i pracował w sztabach GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lecha Poznań. W 2013 roku dwa razy w zastępstwie Nawałki poprowadził Górnik Zabrze.

Razem z Zającem w klubie pracę rozpoczną: Jarosław Tkocz jako trener bramkarzy, Gerard Juszczak - asystent trenera, analityk i Stanisław Gadziński - trener przygotowania motorycznego.

Zając zastąpił Petewa, z którym klub za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. Władze Jagiellonii nie były zadowolone z lokaty drużyny na koniec sezonu ekstraklasy, w którym białostoczanie zajęli 8. miejsce.

Zając cytowany na stronie klubu powiedział, że piątek był dniem zapoznawczym, a w sobotę razem z zawodnikami rozpoczyna pracę szkoleniową na zgrupowaniu w Uniejowie. "Wszystko dzieje się bardzo szybko. Musimy dostosować się do sytuacji, działać prężnie, dynamicznie. Mamy sztab ludzi, którzy wiedzą co mają robić" - mówił.

Białostoczanie na zgrupowaniu mają spędzić tydzień i rozegrać kilka sparingów. Zając zapewnił, że nie będzie nic korygować, jeśli chodzi o mecze kontrolne zaplanowane na wyjeździe.

RadioZET.pl/PAP