Zamknij

Bartosz Kapustka przechodzi testy w Legii Warszawa. Transfer o krok

10.08.2020 17:09
Bartosz Kapustka przechodzi testy w Legii Warszawa
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Bartosz Kapustka, 14-krotny reprezentant Polski i uczestnik Euro 2016, przechodzi testy medyczne w Legii Warszawa, a po nich podpisze kontrakt z mistrzem Polski - poinformowano na oficjalnej stronie klubu.

Bartosz Kapustka zrobił furorę jednym meczem na Euro 2016. Gary Lineker, legenda brytyjskiego futbolu, nie szczędził mu pochwał, które zaowocowały transferem do ówczesnego mistrza Anglii, Leicester City. W ekipie z King Power Stadium młody Polak jednak przepadł - trzy występy w FA Cup to wszystko, na co stać go było w seniorskiej drużynie. Częściej dostawał szanse w zespole U-23. Większość czasu spędził jednak na wypożyczeniach - we Freibirgu i belgijskim Oud-Heverlee Leuven.

Przed transferem do Premier League bronił barw Cracovii. To dzięki udanej grze pod Wawelem zapracował na powołania do reprezentacji kraju i bilet na Euro 2016. W inauguracyjnym spotkaniu na turnieju we Francji z Irlandią Północną zastąpił w wyjściowym składzie kontuzjowanego Kamila Grosickiego i należał do najlepszych aktorów widowiska.

Bartosz Kapustka zagra w Legii

Największym atutem 23-letniego dziś Kapustki jest wszechstronność. Może występować na wszystkich pozycjach w linii pomocy - jako rozgrywający, drugi napastnik, skrzydłowy lub środkowy pomocnik.

Wcześniej Legia Warszawa sprowadziła dwóch innych graczy - Rafaela Lopesa z Cracovii i Artura Boruca, któremu wygasł kontrakt z Bournemouth.

RadioZET.pl/legia.com