Zamknij

Bartosz Kapustka piłkarzem Legii Warszawa. Hit transferowy mistrza Polski

13.08.2020 16:48
Bartosz Kapustka piłkarzem Legii
fot. Mateusz Kostrzewa/Legia/materiały prasowe

Bartosz Kapustka, 14-krotny reprezentant Polski i uczestnik Euro 2016, podpisał dwuletni kontrakt z Legią Warszawa. W zespole mistrza kraju 23-latek będzie występował z numerem 67.

Bartosz Kapustka po bardzo udanym jednym meczu na Euro 2016 przeciwko Irlandii Północnej został zauważony w Anglii. Zaczęło się od pochwał legendarnego piłkarza Leicester City Gary'ego Linekera, a potem wszystko potoczyło się błyskawicznie i nastolatek z Cracovii przeniósł się właśnie na King Power Stadium. Tam jednak przepadł - wystąpił w trzech meczach Pucharu Anglii, a swoje szanse otrzymywał głównie w drużynie do lat 23. Następnie był wypożyczany do niemieckiego Freiburga i belgijskiego Oud-Heverlee Leuven.

Po nieudanej przygodzie na Wyspach Kapustka postanowił odbudowywać swoją karierę w ekipie mistrza Polski, Legii Warszawa. Ma rok, by zapracować na uznanie nowego selekcjonera kadry Jerzego Brzęczka, by ten zabrał go na kolejny wielki turniej - przełożone z powodu pandemii koronawirusa Euro 2021.

Bartosz Kapustka w Legii

- Nigdy nie byłem tak głodny piłki jak teraz. Jeśli zdrowie dopisze, wszystko będzie w porządku. Transfer był przeprowadzony bardzo skrupulatnie. Byłem do niego przekonany, klub również. Organizacyjnie Legia jest na poziomie topowych klubów i ma duże ambicje, podobnie jak ja. Znam wielu zawodników grających przy Łazienkowskiej i jestem przekonany, że Legia to dla mnie dobre miejsce do gry - mówi Bartosz Kapustka, cytowany przez serwis legia.com.

- Cieszę się, że do naszego zespołu dołącza polski zawodnik z dużym, międzynarodowym doświadczeniem. Bartek Kapustka to piłkarz, którego byliśmy zdeterminowani pozyskać już od jakiegoś czasu. Teraz wszystkie okoliczności pozwoliły nam w końcu sfinalizować ten bardzo ważny w tym okienku transferowym ruch. Bartek trafia do miejsca, w którym będzie miał idealne warunki, by udowodnić swoją piłkarską wartość, odbudować fizycznie i pokazać charakter zawodnika głodnego tytułów i sukcesów - ocenia dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Wcześniej Legia Warszawa sprowadziła Rafaela Lopesa z Cracovii i Artura Boruca, któremu wygasł kontrakt z Bournemouth.

Umowa Kapustki z Legią będzie obowiązywała przez dwa lata. Zawarto również zapis o możliwości przedłużenia jej o rok.

RadioZET.pl/legia.com