Zamknij

Niemiecki trener poprowadzi Górnika Zabrze. Ostatnio pracował w Mainz

23.06.2022 22:23

Bartosch Gaul został nowym trenerem Górnika Zabrze - poinformował klub na swojej stronie internetowej. Urodzony w Bytowie Niemiec pracował ostatnio z rezerwami MSV Mainz, występującymi w czwartej lidze.

Bartosch Gaul trenerem Górnik Zabrze
fot. Górnik Zabrze/Twitter

Bartosch Gaul zastąpił na stanowisku zwolnionego po zakończeniu sezonu 2021/2022 Jana Urbana. Górnik Zabrze w minionych rozgrywkach ekstraklasy zajął 8. miejsce.

"Nowy szef sztabu szkoleniowego 14-krotnych mistrzów Polski urodził się 5 października 1987 roku w Bytowie w województwie pomorskim. Ma więc polskie korzenie. Szybko wyjechał jednak z rodziną za zachodnią granicę i właśnie w Niemczech odebrał całą trenerską edukację" - przekazano w komunikacie. 34-latek od 2018 roku prowadził drugą drużynę FSV Mainz. W poprzednim sezonie zajął z tą ekipą 5. miejsce w czwartej lidze.

Górnik Zabrze - transfery 2022

Umowy z klubem przedłużyli mistrz świata z 2014 w barwach Niemiec napastnik Lukas Podolski oraz hiszpański pomocnik Dani Pacheco. Po ośmiu latach wrócił do klubu 13-krotny reprezentant Polski, obrońca Paweł Olkowski, który ostatnie trzy sezony spędził w tureckim Gaziantep. Z Legii Warszawa przyszedł 19-letni napastnik Szymon Włodarczyk. Z hiszpańskiego Albacete wykupiony został kameruński pomocnik Jean Jules Mvondo, który w minionym sezonie grał w Górniku na zasadzie wypożyczenia.

Pożegnali się obrońcy Przemysław Wiśniewski, Dariusz Pawłowski i Adrian Gryszkiewicz oraz bramkarz Grzegorz Sandomierski.

RadioZET.pl/PAP, Piotr Girczys