Zamknij

Legia sprowadzi bramkarza. 29-latek zastąpi Boruca

17.02.2022 17:57

Richard Strebinger ma zostać zmiennikiem Artura Boruca i stanąć między słupkami Legii na czas nieobecności bramkarza. Jak dowiedział się portal WP Sportowe Fakty, 29-letni Austriak wkrótce podpisze kontrakt z mistrzami Polski.

Artur Boruc
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Artur Boruc po karygodnym zachowaniu w meczu przeciwko Warcie Poznań został ukarany przez Komisję Ligi. W środę podjęto decyzję o zawieszeniu 41-latka na trzy mecze ligowe. W związku z tym, że przed Legią ważne spotkania, które mogą zadecydować o ewentualnym spadku z PKO BP Ekstraklasy, mistrzowie Polski postanowili zareagować.

Jak poinformował serwis WP Sportowe Fakty stołeczny klub jest bliski ściągnięcia Richarda Strebingera. Austriak jeszcze w czwartek ma przylecieć do Polski na testy medyczne.

Austriacki bramkarz zastąpi Boruca?

Jak zauważono, 29-latek był obecny na trybunach w Poznaniu w czasie niedzielnego spotkania obrońców tytułu. Wydaje się, że pozyskanie nowego gracza przez Legię jest wyłącznie kwestią czasu.

Strebinger od 2012 roku występował w Werderze Brema. Następnie trzy lata później wypożyczono go na pół roku do Jahn Regensburg. Później związał się z Rapidem Wiedeń, którego barw broni do dziś.

loader

RadioZET.pl