Zamknij

Artur Skowronek zwolniony z Wisły Kraków. Kto zastąpi go na stanowisku?

29.11.2020 12:13
Artur Skowronek
fot. PAP

Artur Skowronek zwolniony z Wisły Kraków. 38-letni szkoleniowiec trenował piłkarzy "Białej Gwiazdy" przez nieco ponad rok. Na razie nie poinformowano, kto zastąpi go na jego stanowisku.

Artur Skowronek nie jest już trenerem piłkarzy Wisły Kraków. Informację o tym przekazano w opublikowanym na oficjalnej internetowej stronie klubowej komunikacie. W sobotnim meczu 11. kolejki ekstraklasy "Biała Gwiazda" przegrała na swoim stadionie 1:2 z KGHM Zagłębiem Lubin.

"Właściciele oraz Zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami" – napisano.

Zobacz także

Artur Skowronek zwolniony z Wisły Kraków. Kto go zastąpi?

Nie poinformowano na razie, kto będzie następcą zwolnionego szkoleniowca, który miał ważny kontrakt do końca tego sezonu.

38-letni Skowronek trenerem Wisły został 14 listopada ubiegłego roku. Obejmował Wisłę w bardzo trudnej sytuacji, ale udało mu się utrzymać zespół w ekstraklasie.

W obecnym sezonie krakowski zespół spisywał się słabo. Odpadł w Pucharze Polski, przegrywając 1:2 z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W ekstraklasie wygrał tylko dwa mecze i zgromadził dziesięć punktów, przegrywając dwa ostatnie mecze po 1:2 z Wartą Poznań i Zagłębiem Lubin. Obecnie Wisła zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

"Białą Gwiazdę" w najbliższej kolejce czekają prestiżowe derby z Cracovią.

Skowronek jest w tym sezonie ekstraklasy trzecim trenerem, który stracił pracę. Wcześniej Legia Warszawa pożegnała się z Aleksandarem Vukovicem, a Stal Mielec z Dariuszem Skrzypczakiem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP