Zamknij

Artur Skowronek pozostanie trenerem Wisły Kraków

20.07.2020 20:01
Artur Skowronek pozostanie trenerem Wisły Kraków
fot. Jan Graczynski/East News

Artur Skowronek będzie trenerem Wisły Kraków w przyszłym sezonie ekstraklasy – poinformował klub. Nowa umowa ma obowiązywać przez rok, ale zawarto w niej opcję przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

38-letni Skowronek trenerem Wisły Kraków został 14 listopada ubiegłego roku zastępując na tym stanowisku Macieja Stolarczyka. Pod jego kierunkiem ekipa spod Wawelu rozegrała 22 spotkania, z których wygrała dziesięć, pięć zremisowała i poniosła osiem porażek.

Skowronek wykonał postawione przed nim zadanie, wydostał zespół ze strefy spadkowej i zapewnił utrzymanie w ekstraklasie na trzy kolejki przed końcem. "Biała Gwiazda" zakończyła sezon na trzynastym miejscu.

Zmiany w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków

W nowym sezonie zmianie ulegnie sztab szkoleniowy pierwszego zespołu. Z krakowskim klubem pożegnali się asystenci Skowronka – Dawid Szulczek, który ma rozpocząć samodzielną prace w Wigrach Suwałki i Paweł Sikora. Z pierwszym zespołem Wisły nie będzie też pracował trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja. Nazwiska ich następców mają być ogłoszone w najbliższym czasie.

Wiślacy przebywają teraz na urlopach, które potrwają do 30 lipca. Wtedy rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu.

RadioZET.pl/PAP