Zamknij

Artur Kupiec nie żyje. Były piłkarz Legii i Polonii miał 49 lat

06.12.2021 16:31

Artur Kupiec nie żyje. Były piłkarz Legii Warszawa czy Polonii Warszawa, a także trener Siarki Tarnobrzeg oraz Broni Radom, zmarł w poniedziałek nad ranem w wieku 49 lat.

Artur Kupiec nie żyje
fot. Shutterstock

Artur Kupiec był wychowankiem Broni Radom. W 1990 roku trafił do Legii Warszawa, w której występował przez dwa lata, a później jeszcze w rozgrywkach 1996-1997. W barwach stołecznego klubu rozegrał 47 meczów, z czego 36 w najwyższej klasie rozgrywkowej i 4 w nieistniejącym już Pucharze Zdobywców Pucharów. Później grał jeszcze m.in. w Polonii Warszawa, Koronie Kielce i Radomiaku Radom.

W 2006 roku był grającym trenerem Broni Radom i stał się legendą tego klubu. Prowadził także m.in. Siarkę Tarnobrzeg, jednak potem dwa razy wracał do swojej macierzystej drużyny. Ostatni kontrakt rozwiązał w sierpniu 2021 roku. Niestety w poniedziałek ekipa z Mazowsza poinformowała o śmierci Kupca.

Zmarł Artur Kupiec

"Nie chce się wierzyć w takie informacje. Niestety dziś rano zmarł Artur Kupiec. W ostatnim czasie ikona i jeden z najbardziej zasłużonych ludzi w naszym klubie. Miał 49 lat" - czytamy na stronie Broni Radom. "Kochał Broń jak mało kto. Nigdy się z tym nie krył! Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni, że Broń Radom miała takiego Człowieka!" - napisano.

Portal WP Sportowe Fakty poinformował, że w poniedziałek rano Artur Kupiec źle się poczuł. Wezwano do niego karetkę, ale mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł w swoim domu w Młodocinie.

RadioZET.pl/bronradom.pl/legia.net