Zamknij

Artur Boruc wraca do Legii Warszawa. Hit transferowy mistrzów Polski

01.08.2020 16:25
Artur Boruc wraca do Legii Warszawa
fot. Mateusz Kostrzewa/Legia

Artur Boruc po 15 latach wraca do Legii Warszawa. Doświadczony bramkarz, były reprezentant Polski, związał się z drużyną mistrza Polski rocznym kontraktem.

O możliwym powrocie Artura Boruca do Legii mówiło się od dłuższego czasu, ale dopiero teraz ten transfer stał się faktem. W piątek 65-krotny reprezentant Polski pożegnał się z Bournemouth - jego kontrakt ze spadkowiczem z Premier League wygasł, a stołeczna ekipa postanowiła jeszcze raz zatrudnić 40-latka.

- Czy podpisałbym się pod zdaniem: "Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?". Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły - powiedział "Król Artur".

Artur Boruc ponownie w Legii

Legia musiała poszukać nowego bramkarza po tym, jak w lipcu do AS Monaco odszedł Radosław Majecki. Francuski klub nie pozwolił mu na pozostanie w Warszawie do końca przełożonych z powodu pandemii koronawirusa rozgrywek PKO Ekstraklasy, w związku z czym Aleksandar Vuković musiał korzystać z niedoświadczonego Wojciecha Muzyka.

Teraz przed mistrzem Polski walka o Ligę Mistrzów, a Boruc, który ma za sobą występy w tych rozgrywkach, ma jej pomóc w awansie do fazy grupowej.

Artur Boruc wraca do Legii po 15 latach. W 2005 roku odszedł do Celticu Glasgow, a następnie bronił barw Fiorentiny, Southampton oraz Bournemouth.

To drugi ogłoszony w sobotę transfer Legii Warszawa. Wcześniej poinformowano o zakontraktowaniu napastnika Cracovii Rafaela Lopesa.

RadioZET.pl/legia.com