Zamknij

Boruc ukarany przez Komisję Ligi. Nie pomoże Legii w najważniejszym momencie

16.02.2022 17:55

Artur Boruc został zawieszony na trzy mecze przez Komisję Ligi. Oprócz tego na bramkarza Legii Warszawa nałożono karę finansową. To efekt zachowania 41-latka w niedzielnym meczu z Wartą Poznań.

Artur Boruc
fot. Beata Zawadzka/East News

Artur Boruc został ukarany przez Komisję Ligi. W czasie środowego posiedzenia na bramkarza nałożono karę finansową w wysokości 25 tys. zł. Jednak nie to jest najdotkliwsze. Gracz mistrzów Polski został zdyskwalifikowany na trzy najbliższe mecze PKO BP Ekstraklasy.

To oznacza, że były reprezentant Polski nie pomoże zespołowi w meczach z m.in. Termaliką Bruk-Bet Nieciecza i Wisłą Kraków. To zła wiadomość dla "Wojskowych", którzy w tabeli ligowej mają trzy punkty przewagi nad Niecieczą, która znajduje się na ostatnim miejscu. W przypadku niekorzystnych wyników zespołu z Łazienkowskiej z tymi drużynami sytuacja obrońców tytułu w strefie spadkowej może się pogorszyć. Pocieszeniem dla kibiców Legii jest to, że Boruc wystąpi w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym stołeczny klub zagra z Górnikiem Łęczna.

Artur Boruc ukarany przez Komisję Ligi

- Komisja Ligi uznała, że agresywne zachowanie zawodnika nosiło znamiona naruszenia nietykalności cielesnej. Tego typu zachowania muszą być piętnowane w adekwatny sposób, bowiem są sprzeczne z Regulaminem Dyscyplinarnym i Kodeksem Etycznym PZPN - wyjaśnił przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

W karze uwzględniono późniejsze zachowanie Boruca. Przypomnijmy, że po otrzymaniu czerwonej kartki za uderzenie w głowę jednego z zawodników Warty Poznań 41-latek, schodząc z murawy, odepchnął operatora kamery.

- Komisja Ligi w wymiarze kary uwzględniła także zachowanie zawodnika, którego dopuścił się wobec operatora kamery. Przypadkowo zaszedł on drogę Arturowi Borucowi, a odepchnięcie pracownika produkcji TV było nieadekwatne do zaistniałej sytuacji - dodał Poturnicki.

loader

RadioZET.pl