Arka i Odra pożegnały się z barażami o ekstraklasę. Chrobry i Korona w finale

26.05.2022 22:50

Korona Kielce pokonała u siebie Odrę Opole 4:0 w półfinałowym meczu barażowym o awans do PKO BP Ekstraklasy, z kolei Chrobry Głogów rozprawił się na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0. Finał pomiędzy Koroną a Chrobrym odbędzie się w niedzielę 29 maja.

Chrobry Głogów

Mecz Korony Kielce z Odrą Opole rozstrzygnął się w zasadzie już w pierwszych 39 minutach. Strzelanie dla "złocisto-krwistych" rozpoczął w piątej minucie Jacek Podgorski, a w 31. na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Adam Frączczak.

Wynik na 3:0 ustalił ponownie Podgorski. W drugiej połowie nie padła ani jedna bramka, za to sędzia pokazał trzy żółte kartki.

Chrobry i Korona w finale baraży o awans do ekstraklasy

W spotkaniu Arki Gdynia z Chrobrym Głogów doszło do dużego zaskoczenia. Trzecia drużyna Fortuna 1. Ligi przegrała bowiem z dopiero szóstymi "pomarańczowymi" w zaskakująco prosty sposób.

W 41. minucie piłkę do siatki wbił Dominik Pila, a dokładnie pół godziny później trafił do niej Mikołaj Lebedyński. W doliczonym czasie gry zawodnik gospodarzy Słowak Martin Dobrotka obejrzał drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę za faul na rywalu.

Chrobry - Korona: Kiedy i o której godzinie mecz?

Finałowy mecz Chrobry Głogów - Korona Kielce o awans do PKO BP Ekstraklasy odbędzie się w niedzielę 29 maja o godzinie 20:45 na Stadionie Chrobrego w Głogowie.