Ekstraklasa: Legia Warszawa liderem po zwycięstwie z Arką

03.11.2019 19:26
Arka - Legia

Legia Warszawa awansowała na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. W 14. kolejce podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0. Gospodarze przez godzinę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Nando.

W 30. minucie Gruzin nadepnął na Achillesy Andre Martinsa, a sędzia po obejrzeniu powtórki wyrzucił go z boiska. - To było całkowicie przypadkowe, ale rozumiem decyzję arbitra - mówił na gorąco zawodnik Arki.

Legia wymęczyła zwycięstwo z Arką

Mimo gry w przewadze legioniści bardzo długo nie potrafili znaleźć sposobu na znakomicie dysponowanego Steinborsa. Udało się dopiero w 78. minucie, gdy wprowadzony z ławki Niezgoda techniczną podcinką pokonał reprezentanta Łotwy.

Legia z dorobkiem 26 punktów jest liderem PKO Ekstraklasy. Tyle samo "oczek" zgromadziła Cracovia, a w poniedziałek na 1. lokatę może powrócić Wisła Płock. Do tego potrzebuje zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław. Arka zamyka stawkę.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1

Bramki: Jarosław Niezgoda (78.)