Arka - Lechia: Transmisja TV i online: Gdzie obejrzeć derby Trójmiasta?

20.10.2019 14:00
Arka - Lechia
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER /EastNews

Mecz Arka Gdynia - Lechia Gdańsk na żywo w tv i online. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć live derby Trójmiasta Arka - Lechia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Derby Trójmiasta w Gdyni będą spotkaniem zespołów z przeciwnych biegunów tabeli. Arka jest trzecia od końca, a Lechia - trzecia.

- W derbach tabela nie odgrywa decydującej roli i to gospodarz jest faworytem tego meczu. Musimy oczywiście pilnować swojego porządku i organizacji gry, ale w tego typu konfrontacjach taktyka również schodzi na dalszy plan. Mam nadzieję, że będzie to energetyczne widowisko oraz dobra promocja futbolu, która toczyć się będzie w sportowej atmosferze - ocenił trener gości Piotr Stokowiec.

Arka - Lechia: Mecz live na żywo w telewizji i w internecie

Gospodarze zagrają po raz pierwszy pod wodzą trenera Aleksandara Rogicia, który przed tygodniem zastąpił zwolnionego Jacka Zielińskiego.

- Nie potrafię wyobrazić sobie lepszej okazji do rozpoczęcia pracy w polskiej lidze i w Arce jak od derbowego spotkania z Lechią - podkreślił serbski szkoleniowiec.

Ostatnie ligowe spotkanie Arka wygrała z Lechią 4 listopada 2007 roku, gdy obie występowały jeszcze na zapleczu ekstraklasy. Później rywalizowały już tylko w najwyższej klasie - z 13 meczów 10 wygrali biało-zieloni, a trzykrotnie padł remis.

Arka - Lechia: Derby Trójmiasta bez kibiców gości

W niedzielę - zgodnie z decyzją wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha - na trybunach zabraknie sympatyków Lechii. Ostatni raz byli oni na derbowej potyczce w Gdyni 30 października 2016 roku. Wówczas pół godziny przed pierwszym gwizdkiem fani obu drużyn zaczęli obrzucać się połamanymi krzesełkami i racami. Na boisku pojawiła się policja, która swoją obecnością sprawiła, że nie doszło do poważniejszych ekscesów, ale różne przedmioty przez cały mecz przelatywały z trybuny na trybunę. Oba kluby zostały ukarane przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA.

Arka - Lechia: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz Arka Gdynia - Lechia Gdańsk odbędzie się w w niedzielę 20 października o godz. 15. Transmisja TV w Canal+ oraz online na stronie canalplussport.pl.

RadioZET.pl/PAP