Ekstraklasa: Arka Gdynia ucieka od strefy spadkowej, świetny mecz 18-latka

13.12.2019 19:59
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

Arka Gdynia pokonała Zagłębie Lubin 2:1 w pierwszym meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Trzy punkty gospodarzom zapewnił duet Maciej Jankowski i 18-letni Mateusz Młyński, którzy zanotowali po golu i asyście.

W poprzedniej serii gier podopieczni Aleksandara Rogicia ograli w arcyważnym spotkaniu Koronę Kielce i wreszcie wydostali się ze strefy spadkowej. Teraz jeszcze zwiększyli ten dystans do pięciu punktów, ale złocisto-krwiści swój mecz 19. kolejki z Cracovią rozegrają dopiero w niedzielę.

Arka pokonała Zagłębie

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 12. minucie. Jankowski prostopadle podał do Młyńskiego, a ten ze spokojem pokonał Forenca. Gdynianie nie cieszyli się długo, po 10 minut później z rzutu karnego wyrównał Filip Starzyński. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą obił jeszcze słupek.

Po zmianie stron przewaga Arki nie podlegała żadnej dyskusji i udało się ją wykorzystać na kwadrans przed końcem. Tym razem to Młyński podawał, a Jankowski strzelał. Przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Damiana Oko.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1

Bramki: Mateusz Młyński (12.), Maciej Jankowski (75.) - Filip Starzyński (22. - karny)