Nie żyje były trener Piasta Gliwice. Przegrał walkę z rakiem

17.10.2019 13:06
Angel Perez Garcia
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Angel Perez Garcia nie żyje. Były trener Piasta Gliwice przegrał walkę z rakiem, z którym zmagał się od dłuższego czasu. Hiszpański szkoleniowiec był wcześniej uznanym piłkarzem, zaliczając występy między innymi w barwach Realu Madryt. Zmarł w wieku 62 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O śmierci Angela Pereza Garcii poinformowały lokalne hiszpańskie media. Były trener Piasta Gliwice od dłuższego czasu zmagał się z rakiem, z którym ostatecznie przegrał walkę.

Angel Perez Garcia nie żyje. Były trener Piasta Gliwice zmarł na raka

Garcia przejął popularne "Piastunki" w maju 2014 roku i prowadził je przez niespełna rok. Spośród 32 rozegranych meczów wygrał 13, 12 przegrał i 7 zremisował. Gliwiczanie nie byli jedynym zespołem Hiszpana w karierze. Szkoleniowiec prowadził jeszcze między innymi UD Almerię B, egipską El Shortę czy boliwijskie Nacional Potosi, które trenował jako ostatnie.

Mimo przeciętnych wyników w Piaście i krótkiej przygody w polskiej ekstraklasie Garcia był w przeszłości uznanym piłkarzem. Przez dwa sezony grał w Realu Madryt, którego był wychowankiem, następnie, w 1982 roku trafił do Elche, a trzy lata później do Realu Murcia, gdzie spędził aż sześć sezonów.

Angel Perez Garcia zmarł w wieku 62 lat.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl