Zamknij

Były trener Legii Warszawa wróci na Łazienkowską? "Jeśli klub chce, mogę pomóc"

23.11.2021 12:51
Aleksandar Vuković w Legii Warszawa "Jeśli klub chce, mogę pomóc"
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Aleksandar Vuković zaoferował pomoc Legii Warszawa. Były trener mistrzów Polski zapowiedział, że mógłby pracować na Łazienkowskiej do końca sezonu, jeśli władze Wojskowych wyrażą taką chęć. -To klub, który dał mi bardzo wiele i któremu mnóstwo zawdzięczam - stwierdził. 

Legia Warszawa po porażce z Górnikiem Zabrze jest dalej w strefie spadkowej. Drużyna prowadzona przez Marka Gołębiowskiego ma na koncie zaledwie 9 punktów i wyprzedza jedynie Górnika Łęczna. Aleksandar Vukovic, były trener Wojskowych chce pomóc klubowi w wygrzebaniu się z takiej sytuacji.

Vuković w rozmowie z serbskimi mediami zapowiedział, że mógłby pomóc Legii, jeśli władze klubu będą chciały dać mu szanse. – Mówiąc czysto hipotetycznie, niezależnie od goryczy, jaką odczuwałem po rozstaniu z klubem, gdyby pojawiła się propozycja pracy w Legii, to dumę zostawiłbym z boku. Mógłbym pomóc zespołowi do końca sezonu. To klub, który dał mi bardzo wiele i któremu mnóstwo zawdzięczam. Mój kontrakt obowiązuje do czerwca 2022 roku, więc nie stawiałbym żadnych dodatkowych warunków finansowych – przyznał Vuković.

Vuković: z niektórymi osobami nie chciałbym ani nie mógłbym pracować 

Były trener Legii stwierdził jednocześnie, że wolałby nie pracować z „pewnymi osobami”, które są w klubie. - Z nimi nie chciałbym, ani nie mógłbym współpracować. Legia ma już tylko matematyczne szanse na obronę tytułu mistrza Polski. Nawet najstarsi kibice nie pamiętają tak fatalnej serii zespołu w ligowych rozgrywkach. Klub istnieje już 105 lat, ale właśnie w obecnym sezonie pobitych zostało kilka niechlubnych rekordów — stwierdził.

Vuković trenował Legię przez 538 dni - od kwietnia 2019 roku do września 2020. W sezonie 2019/20 zdobył mistrzostwo Polski. Vuković został zwolniony po porażce z Górnikiem Zabrze, a na jego miejsce do klubu przyszedł Czesław Michniewicz.

RadioZET.pl/Onet.pl/PAB