Zamknij

Duże wzmocnienie mistrzów Polski. Afonso Sousa na testach w Lechu Poznań

29.06.2022 12:02
Afonso Sousa na testach w Lechu Poznań. Duże wzmocnienie mistrzów Polski
fot. screen/ Lech Poznań

Afonso Sousa rozpoczął testy w Lechu Poznań. Jeśli 22-letni Portugalczyk je przejdzie, w środę wieczorem podpisze długi, 4-letni kontrakt z mistrzami Polski. 

Afonso Sousa, który trafi do Poznania za ok. 800 tys. euro, podpisze z Lechem 4-letni kontrakt. Wcześniej, jak czytamy na stronie mistrzów Polski, Portugalczyk musi przejść testy medyczne. 

„Sousa po godzinie 1:00 w nocy zameldował się w stolicy Wielkopolski – wcześniej podróżował z Portugalii do Berlina samolotem i ze stolicy Niemiec przyjechał do Poznania. W środę przez cały dzień będzie przechodził testy medyczne w klinice Rehasport, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wieczorem formalnie stanie się lechitą. 22-latek z Kolejorzem podpisze wówczas czteroletni kontrakt” - poinformowano na stronie Lecha.

Portugalczyk jest drugim zawodnikiem, który trafi na Bułgarską w tym oknie transferowym. Pierwszym był ukraiński bramkarz Artur Rudko. Do ekipy mistrza Polski dołączył także nowy trener John van de Brom, który zastąpił Macieja Skorżę. 

Afonso Sousa w barwach Belenenses rozegrał łącznie 68 spotkań, w których strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty. Do tego Sousa zagrał w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21, w których zagrał sześć meczów i zdobył cztery asysty. Portugalia zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.

RadioZET.pl/PAB