Zamknij

Adam Nawałka jednak chce wrócić na ławkę trenerską. Chodzi o jedną rzecz

10.12.2019 18:05
Adam Nawałka chce wrócić do piłki nożnej
fot. PAP

Adamowi Nawałce zależy na powrocie na ławkę trenerską. Mimo że pojawiły się wiadomości, iż były selekcjoner reprezentacji Polski nie był zainteresowany, Mateusz Borek zdradził prawdziwe przyczyny odrzucenia oferty Jagiellonii Białystok.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku tygodnia pojawiła się informacja, że Adam Nawałka mógł wrócić do piłki nożnej, ale odrzucił ofertę prowadzenia Jagiellonii Białystok. Jednak sam zainteresowany w rozmowie z Onetem zapewniał, że myśli o powrocie.

- Pracuję nad zdrowiem. Buduję formę fizyczną i mentalną. To była dobra decyzja, aby popatrzeć na piłkę z dystansu. Cały czas myślę o powrocie, czuję głód piłki – mówił były selekcjoner kadry narodowej.

To dlaczego Nawałka odrzucił pracę w klubie z Podlasia, skoro zamierza wrócić na ławkę trenerską? Mateusz Borek w programie „Misja Futbol” ujawnił kilka istotnych rzeczy w tej sprawie. Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport, 62-latek rozważa powrót, ale na specjalnych zasadach.

Nawałka mógł wrócić na ławkę trenerską! Ofertę jednak odrzucił

- Rozmawiałem z Nawałką. On chce wrócić, ale to musiałby być powrót na jego zasadach. Mimo odbicia się od piłki ligowej w Lechu Poznań, to mimo wszystko nie zgodziłby się na mniej niż trzech asystentów. Pewne rzeczy muszą być zapewnione. Teraz pytanie, kto w polskich realiach jest w stanie zapewnić taki standard – powiedział Borek.

W listopadzie ubiegłego roku Adam Nawałka objął Lech Poznań, który prowadził tylko przez cztery miesiące. Szkoleniowiec został zwolniony z zespołu Kolejorza z powodu niesatysfakcjonujących wyników. Wówczas wielu ekspertów uważało, że były piłkarz zbyt wcześnie rozpoczął pracę w klubie po rozstaniu się z reprezentacją Polski, którą prowadził przez pięć lat.

RadioZET.pl/sport.pl