Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ekstraklasa: Legia zwycięska, ale stylem nie zachwyciła. Przed Jozakiem dużo pracy

17.09.2017 19:58
sport

W meczu 9. kolejki ekstraklasy Sandecja pokonała 1:0 Bruk-Bet Termalikę. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie w Niecieczy, choć to sądeczanie byli gospodarzami. Zwycięski debiut na ławce trenerskiej Legii Warszawa zaliczył Romeo Jozak. Wojskowi wygrali z Cracovią 1:0. 

Ekstraklasa: Legia zwycięska, ale stylem nie zachwyciła. Przed Jozakiem dużo pracy fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Legia Warszawa obroni tytuł Mistrza Polski?

Niedzielne derby Małopolski miał historyczny wymiar, gdyż po raz pierwszy na poziomie ekstraklasy zmierzyły się ze sobą zespoły spoza Krakowa. Bruk-Bet poniósł czwartą kolejną porażkę, zajmuje ostanie miejsce w tabeli i niewykluczone, że z posadą trenera tego zespołu pożegna się Mariusz Rumak. Jego odejścia domagali się po zakończonym spotkaniu kibice z Niecieczy.

Początkowo mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Lekką przewagę uzyskał Bruk-Bet, ale nie stwarzał zbyt wielu okazji bramkowych. Po zmianie stron obydwie drużyny miały okazje bramkowe. Dla Bruk-Betu najlepszej nie wykorzystał Vladislavs Gutkovskis, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Wreszcie w 84. minucie Danek przejął wybitą przez Akosa Kecskesa piłkę i strzałem z około 17 metrów zdobył zwycięską bramkę.

Legia wygrała na Łazienkowskiej 3 po bramce Thibaulta Moulina. Wojskowi stylem jednak nie zachwycili. Szczególnie w pierwszej połowie, kiedy do groźnych sytuacji bramkowych dochodzili piłkarze Cracovii.

Po przerwie gra gospodarzy wyglądała już nieco lepiej, ale do formy z ubiegłorocznego sezonu jeszcze daleko. Niezależnie od tego zwycięstwo pozwala z optymizmem spojrzeć na pracę nowego szkoleniowca Legii.

RadioZET.pl/PAP/kru/DG

Oceń