Ekstraklasa: Zagłębie liderem! Pogoń wypunktowana

Dominik Gołdyn
05.08.2017 20:53

Zagłębie pewnie wygrało i jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w ekstraklasie. Zwycięstwo zapewnia lubinianom pozycje lidera ekstraklasy przynajmniej do niedzieli, gdy Jagiellonia Białystok zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.

Na postawę linii obrony Pogoni duży wpływ mogła mieć kontuzja stopera tej drużyny Jarosława Fojuta, który doznał urazu na rozgrzewce. Trener Maciej Skorża w ostatniej chwili wstawił do składu Sebastiana Rudola, który od pierwszych minut miał sporo pracy na środku defensywy.

Już w 6. min prowadzenie dla gospodarzy właśnie po dośrodkowaniu na środek pola karnego zdobył uderzając piłkę głową Martin Nespor. Czech jednak po kilkunastu minutach doznał kontuzji i został z konieczności zmieniony przez Jakuba Świerczoka.

Jak się potem okazało, to właśnie Świerczok okazał się bohaterem spotkania, bo w kilka minut po wejściu na boisko podwyższył wynik na 2:0, wykorzystując kolejne dośrodkowanie na środek pola karnego. Natomiast w doliczonym czasie gry zdobył swojego drugiego gola - przejmując piłkę po długiej wrzutce wykonanej z własnej połowy przez Arkadiusza Woźniaka.

Trener Skorża zmienił po przerwie dwóch pomocników, dzięki czemu Pogoń zaczęła grać znacznie ambitniej i ofensywniej, stwarzając sobie nawet okazje do strzelenia bramki. Jednak nie udało się gościom pokonać Martina Polacka. Świetne okazje mieli m.in. Dariusz Formella czy Ricardo Nunes, ale bramkarz gospodarzy ratował Zagłębie.