Ekstraklasa: Wisła Płock pokonała beniaminka z Nowego Sącza

Dominik Gołdyn
12.08.2017 17:49
Ekstraklasa: Wisła Płock pokonała beniaminka z Nowego Sącza
fot. PAP

W sobotnim meczu piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali z Wisłą Płock 0:1. Rozegrano go w Niecieczy, gdzie beniaminek ekstraklasy rozgrywa spotkania jako gospodarz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku. Jednak drużyna z historycznej stolicy Mazowsza zdołała zdobyć w tym czasie gola. W 32. min. jedną z nielicznych ciekawych akcji przeprowadzili Jakub Łukowski z Mikołajem Lebedyńskim. Wisła nawet nie strzeliła wówczas groźnie na bramkę, ale ostatecznie wywalczyła rzut rożny. Z tego stałego fragmentu gry dośrodkował Dominik Furman, a celną "główką" popisał się Kamil Biliński.

Sandecja miała jeszcze okazję do wyrównania przed przerwą. W doliczonym czasie gry Dawid Szufryn z bliska uderzy piłkę głową (dośrodkował z rogu Tomasz Brzyski), ale dobrze ustawiony był Seweryn Kiełpin.

Zobacz także

W drugiej połowie sporo działo się pod jedną, jak i drugą bramką. Częściej przy piłce byli sądeczanie, ale zespół z Płocka groźnie kontratakował. W 69. Dominik Furman, zaś w 74. min. Adam Dźwigała strzelali na bramkę mając przed sobą tylko golkipera. W obu przypadkach uderzali jednak niecelnie.

Sandecja najbliższa zdobycia gola była w 78. min, ale lecącą do siatki piłkę wybił Damian Byrtek (uderzał Patrik Mraz).

RadioZET.pl/PAP/DG