Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiany we Wrocławiu. Pawłowski nie jest już trenerem Śląska

11.12.2018 15:55
sport

Tadeusz Pawłowski nie jest już trenerem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. W dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej z Koroną Kielce i Pogonią Szczecin zastąpi go dotychczasowy asystent Paweł Barylski.

Pawłowski fot. Piotr Matusewicz/East News

Los Pawłowskiego został przesądzony po zeszłotygodniowej porażce 0:1 w Pucharze Polski z Miedzią Legnica na własnym stadionie. Szkoleniowiec poprowadził jeszcze Śląsk w przegranym meczu z Lechem w Poznaniu (0:2), ale nawet gdyby wygrał, nie zachowałby posady. W lidze wrocławska drużyna nie wygrała już od pięciu spotkań i w tabeli zsunęła się na 14. miejsce mając zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

We wtorek w oficjalnym komunikacie władze Śląska poinformowały, że Pawłowski nie jest już trenerem pierwszego zespołu, ale pozostanie w strukturach klubu, obejmując funkcję dyrektora akademii piłkarskiej.

- Darzę Tadeusza Pawłowskiego olbrzymim szacunkiem. To legenda Śląska Wrocław i chciałbym, aby nadal był ważną częścią klubu. Obecnie znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji. Wynik każdego spotkania będzie dla nas niezwykle istotny. Uznaliśmy, że konieczne są zmiany, które dadzą drużynie nowy bodziec i pomogą w walce o ligowe punkty - wytłumaczył prezes Piotr Waśniewski.

Tymczasowym trenerem "Wojskowych" został Barylski, który do tej pory był asystentem pierwszego szkoleniowca. Poprowadzi zespół w meczach z Koroną u siebie i wyjazdowym z Pogonią, a włodarze klubu z Oporowskiej mają w tym czasie szukać następcy Pawłowskiego. Wiele wskazuje, że będzie to trener z zagranicy.

Dla Barylskiego nie będzie to debiut w roli pierwszego trenera Śląska. Rolę tymczasowego szkoleniowca pełnił, kiedy rozstawano się z Ryszardem Tarasiewiczem i Orestem Lenczykiem. W sumie poprowadził wrocławski zespół w dwóch meczach notując jedną porażkę (Korona Kielce 1:2) i odnosząc jedno zwycięstwo (Ruch Chorzów 1:0).

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń