Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To może być transferowy rekord ekstraklasy. Oferują za gwiazdę Legii 8 mln euro!

25.12.2018 18:35
sport

Sebastian Szymański może już w najbliższym okienku transferowym zmienić klub. Pomocnik warszawskiej Legii znalazł się na celowniku Spartaka Moskwa, który wedle rosyjskich mediów jest w stanie zapłacić za niego nawet 8 mln euro. Jeśli doszłoby do transakcji, 19-latek stałby się najdroższym piłkarzem sprzedanym z naszej ekstraklasy. 

Szymański fot. Piotr Matusewicz/East News

O rewelacjach na temat młodego rozgrywającego pisze Sport.pl, powołując się z kolei na doniesienia rosyjskiego portalu Riafan.ru. Według nich Spartak Moskwa, mistrz Rosji z 2017 roku, jest poważnie zainteresowany kupnem 19-latka.

Szefostwo klubu byłoby w stanie wyłożyć za niego nawet 8 milionów euro. Gdyby transakcja doszło do skutku, Szymański stałby się najdroższym piłkarzem wytransferowanym z polskiej ligi. Dotychczasowy rekord należy do Jana Bednarka, który latem 2017 roku trafił do angielskiego Southampton za kwotę 6 mln euro.

- Nie będę kłamał, że nie myślę o transferze. Siedzi to gdzieś z tyłu głowy. Tylko że ja naprawdę mam tutaj wszystko - najlepszy klub, kibiców, stadion w Polsce. I wcale nie muszę odchodzić. A nawet nie chcę. Wiem jednak, że nie wszystko zależy ode mnie. Że prezes Dariusz Mioduski mnie nie oszuka, w sprawie transferu podejmie decyzję najlepszą i dla Legii, i dla mojego rozwoju - mówił sam zainteresowany (cytat za Sport.pl). 

Wielki talent Legii

Szymański pochodzi z Białej Podlaskiej, ale od 14. roku życia jest zawodnikiem Legii Warszawa, z którą dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników drużyny Ricardo Sa Pinto, choć w jego statystyki w tym sezonie ni imponują (zaledwie 1 gol i 2 asysty w 26 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach).

Młody zawodnik znalazł się również w szerokiej kadrze Adama Nawałki przez tegorocznymi mistrzostwami świata w Rosji, lecz ostatecznie nie został powołany na turniej. 

RadioZET.pl/sport.pl/MP

Oceń