To może być transferowy rekord ekstraklasy. Oferują za gwiazdę Legii 8 mln euro!

Dominik Gołdyn
25.12.2018 18:35
Szymański
fot. Piotr Matusewicz/East News

Sebastian Szymański może już w najbliższym okienku transferowym zmienić klub. Pomocnik warszawskiej Legii znalazł się na celowniku Spartaka Moskwa, który wedle rosyjskich mediów jest w stanie zapłacić za niego nawet 8 mln euro. Jeśli doszłoby do transakcji, 19-latek stałby się najdroższym piłkarzem sprzedanym z naszej ekstraklasy. 

O rewelacjach na temat młodego rozgrywającego pisze Sport.pl, powołując się z kolei na doniesienia rosyjskiego portalu Riafan.ru. Według nich Spartak Moskwa, mistrz Rosji z 2017 roku, jest poważnie zainteresowany kupnem 19-latka.

Szefostwo klubu byłoby w stanie wyłożyć za niego nawet 8 milionów euro. Gdyby transakcja doszło do skutku, Szymański stałby się najdroższym piłkarzem wytransferowanym z polskiej ligi. Dotychczasowy rekord należy do Jana Bednarka, który latem 2017 roku trafił do angielskiego Southampton za kwotę 6 mln euro.

- Nie będę kłamał, że nie myślę o transferze. Siedzi to gdzieś z tyłu głowy. Tylko że ja naprawdę mam tutaj wszystko - najlepszy klub, kibiców, stadion w Polsce. I wcale nie muszę odchodzić. A nawet nie chcę. Wiem jednak, że nie wszystko zależy ode mnie. Że prezes Dariusz Mioduski mnie nie oszuka, w sprawie transferu podejmie decyzję najlepszą i dla Legii, i dla mojego rozwoju - mówił sam zainteresowany (cytat za Sport.pl). 

Wielki talent Legii

Szymański pochodzi z Białej Podlaskiej, ale od 14. roku życia jest zawodnikiem Legii Warszawa, z którą dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników drużyny Ricardo Sa Pinto, choć w jego statystyki w tym sezonie ni imponują (zaledwie 1 gol i 2 asysty w 26 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach).

Zobacz także

Młody zawodnik znalazł się również w szerokiej kadrze Adama Nawałki przez tegorocznymi mistrzostwami świata w Rosji, lecz ostatecznie nie został powołany na turniej. 

RadioZET.pl/sport.pl/MP