Ekstraklasa: Władze Ruchu przekonane, że klub otrzyma licencję

Dominik Gołdyn
22.05.2017 16:47
Ruch Chorzów
fot. PAP

Zarząd Ruchu Chorzów jest przekonany, że zawieszona przez PZPN licencja dla tego klubu na grę w ekstraklasie zostanie klubowi przyznana. Działacze w komunikacie zaapelowali do kibiców o niewyciąganie przedwczesnych wniosków i zadeklarowali współpracę z PZPN.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

„Niebiescy” na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. W trakcie rozgrywek zostali ukarani odjęciem czterech punktów w sezonie zasadniczym za zaległości finansowe.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN najpierw przyznała Ruchowi prawo gry w elicie (z trzema ujemnymi punktami w nowym sezonie), jednak 18 maja wszczęła postępowanie wyjaśniające i licencję zawiesiła. Chodzi o podejrzenie ukrycia wymagalnych i przeterminowanych zobowiązań klubu z tytułu należnych zawodnikom premii za poprzedni sezon, zakończony na ósmym miejscu.

„Klub przedstawił komisji stosowne wyjaśnienia i jest gotów do dalszej współpracy w każdym czasie i zakresie. Jesteśmy przekonani, że po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi okolicznościami sprawy licencja dla klubu zostanie odwieszona” – napisali szefowie Ruchu.

Zobacz także

Zaznaczyli, że nie jest im znany kompletny regulamin premiowania zawodników w sezonie 2015/2016.

„Takim dokumentem nie dysponuje ani spółka ani osoby zgłaszające roszczenia. Zdaniem prawników, w takiej sytuacji nie ma podstaw do wypłaty premii. Co więcej, w zaistniałym stanie faktycznym zlecenie wypłat naraziłoby zarząd na ryzyko postawienia zarzutu niegospodarności. Wobec tych faktów formułowanie opinii jakoby Ruch Chorzów zataił w tej sprawie jakiekolwiek informacje jest krzywdzące i nie odpowiada rzeczywistości” – wyjaśnił klub.

RadioZET.pl/PAP/DG