Karny w ostatniej sekundzie uratował debiut Bartoszka. Bruk-Bet wygrywa z Lechią

23.09.2017 18:08

To był udany debiut Maciej Bartoszka w roli trenera Bruk-Betu Termaliki. Drużyna z Niecieczy w meczu 10. kolejki ekstraklasy pokonała 2:1 Lechię Gdańsk, po golu Gabriela Iancu strzelonym z rzutu karnego w ostatniej akcji.

Ekstraklasa fot. PAP

Trener Bartoszek dokonał kilku roszad w składzie. Z pomocy na środek obrony przesunął Mateusza Kupczaka, a Romana Gergela – zamiast na prawym skrzydle – ustawił za napastnikiem Bartoszem Śpiączką. Zmiany te nie wypłynęły znacząco na grę Bruk-Betu. Niemal cała pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Lechii, która została ustawiana przez trenera Piotr Nowaka bardzo ofensywnie, z trójką obrońców

Bruk-Bet objął prowadzenie tuż po przerwie. Misak dośrodkował z rzutu wolnego, Kamil Słaby oddał strzał głową, ale trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki najszybciej dopadł Bartosz Szeliga i – również głową – zdobył bramkę. To było pierwsze trafienie tego zawodnika dla ekipy z Niecieczy, do której przeszedł pod koniec sierpnia z Piasta Gliwice.

Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia. Rafał Wolski zdecydował się na strzał z około 25 metrów i zaskoczył tym niebyt pewnie interweniującego Muchę. Słowacki bramkarz Bruk-Betu zrehabilitował się chwilę później, gdy efektowną paradą obronił strzał głowa Paixao, po dośrodkowaniu Joao Oliveiry. Potem lepsze okazje do objęcia prowadzenia mieli miejscowi. Misak huknął z dziesięciu metrów nad poprzeczką, a Łukasz Piątek źle przyjął piłkę w polu karnym.

Końcówkę Lechia grała w „dziesiątkę”, gdyż w 88. minucie, za ostry faul na Szelidze, czerwoną kartkę otrzymał Romario Balde. Gospodarze do końca walczyli o wygraną. W ostatniej akcji spotkania po strzale Miska piłka trafiła w rękę Paixao, a arbiter podyktował rzut karny. Jego skutecznym egzekutorem okazał się Gabriel Iancu, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku i był to jego premierowy występ w barwach Bruk-Betu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Szeliga (47-głową), 1:1 Rafał Wolski (60), 2:1 Gabriel Iancu (90+6 z karnego).