Komunikat Ekstraklasy ws. Wisły Kraków: Liczymy, że będzie kontynuować grę

Andreas Nicolaides
03.01.2019 20:02
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

- Liczymy, że Biała Gwiazda będzie mogła kontynuować udział w rozgrywkach w sezonie 2018/2019 – napisały władze piłkarskiej Ekstraklasy SA w oświadczeniu odnoszącym się do decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych, która w czwartek zawiesiła licencję Wiśle Kraków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych spowodowana była na niejasną sytuację prawną Klubu oraz licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego.

Władze Ekstraklasy SA odniosły się do tej decyzji publikując następujące oświadczenie:

"W związku z decyzją Komisji Licencyjnej w sprawie Wisły Kraków, Ekstraklasa informuje, że jakiekolwiek decyzje regulaminowe dotyczące rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy będą uzależnione od ostatecznej i prawomocnej decyzji organów licencyjnych PZPN. Całość procesu licencyjnego, zgodnie z podziałem kompetencji, znajduje się bowiem wyłącznie w gestii PZPN. Liczymy, że Wisła Kraków podejmie niezwłoczne i transparentne działania przy pełnej współpracy z organami PZPN, które pozwolą wyjaśnić sytuację w najbliższych dniach i Biała Gwiazda będzie mogła kontynuować udział w rozgrywkach w sezonie 2018/2019" – napisano.

Zadłużona Wisła Kraków SA ostatnio próbowała zmienić właściciela. Sprzedaż piłkarskiej spółki przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków luksembursko-angielskiemu konsorcjum nie została sfinalizowana. Obecnie nie wiadomo, jaki jest status prawny klubu, który nie ma też statutowych władz, mogących reprezentować go w kontaktach z PZPN.

Wisła Kraków, po 20 kolejkach, zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy, ale gdyby nie odzyska licencji, wówczas jej mecze do końca sezonu będą rozstrzygane, jako walkower dla rywali.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/Ekstraklasa/AN