Zamknij

Ekstraklasa w TVP. Pierwszy mecz jeszcze w marcu

Krzysztof Sobczak
22.03.2019 14:14
Ekstraklasa w TVP
fot. Materiały prasowe Ekstraklasa SA

Pokażemy najlepsze mecze ostatnich 11 kolejek piłkarskiej ekstraklasy - poinformował w piątek prezes TVP Jacek Kurski. Dodał, że pierwsze spotkanie zostanie transmitowane na antenie TVP2 i TVP Sport w niedzielę 31 marca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Pokażemy najlepsze mecze ostatnich 11 kolejek ekstraklasy. Jest to możliwe na mocy zakupienia sublicencji od dotychczasowego posiadacza praw, czyli nc+. Zaczynamy już w niedzielę 31 marca superhitem polskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Legia Warszawa o godz. 18. na TVP2 i TVP Sport - powiedział prezes TVP.

Legia - Jagiellonia: Transmisja w TVP

Dodał, że drugim transmitowanym meczem na antenie TVP1 i TVP Sport będzie w środę 3 kwietnia o 20.30 będzie mecz Legii z Jagiellonią Białystok.

W trakcie briefingu prasowego Kurski przypomniał także, że na antenach TVP będą transmitowane kolejne dwa sezony piłkarskiej ekstraklasy - po jednym spotkaniu z każdej z 37 kolejek edycji 2019/20 i 2020/21.

- Ekstraklasa zobowiązała się, że tak będzie dostosowywać godziny rozpoczęcia meczów, żeby ten topowy mecz danej kolejki pasował nam idealnie do ramówki, czyli, żeby to była albo niedziela - 17.30, albo sobota - 17.30. Wtedy my idealnie zdążamy, żeby np. przed "Wiadomościami" skończył się mecz ekstraklasy - tłumaczył.

Ekstraklasa wraca do TVP

Obecny na briefingu komentator sportowy Dariusz Szpakowski powiedział, że doczekał momentu, kiedy ekstraklasa powraca do Telewizji Polskiej. "Myślę, że to jest bardzo dobra oferta dla polskiego widza, który nie musi płacić, żeby oglądać to w stacjach komercyjnych, tylko może to zobaczyć w telewizji publicznej" - zaznaczył.
Zgodnie z podpisanym w grudniu kontraktem na sprzedaż praw telewizyjnych do piłkarskiej ekstraklasy, przez dwa lata od sezonu 2019/20 wszystkie 296 meczów będzie transmitowane przez nc+, a TVP pokaże 37 - po jednym spotkaniu z każdej kolejki. Ma to być 12 meczów tzw. pierwszego, 12 drugiego i 13 trzeciego wyboru.

RadioZET.pl/PAP/KS