Zamknij

Ekstraklasa w TVP: kiedy, gdzie i jak oglądać? [TRANSMISJE, TERMINARZ]

Weronika Domoradzka
24.04.2019 13:25
Ekstraklasa w TVP: kiedy, gdzie i jak oglądać? [TRANSMISJE, TERMINARZ]
fot. ---

Transmisje Ekstraklasy w TVP ruszyły w marcu. Jak zapowiedział szef telewizji Jacek Kurski, z każdej z 11 kolejek, które pozostały do końca rundy, będzie wybrane jedno spotkanie. Ekstraklasa w TVP zacznie się od meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa, jednak to tylko początek piłkarskich emocji. Sprawdźcie, jakie inne mecze polskiej ligi zostaną pokazane w telewizji. 

Ekstraklasa w TV: jakie mecze zostaną pokazane? [TERMINARZ] Kiedy transmisje meczów Ekstraklasy w TVP? 

Znów można oglądać Ekstraklasę w TV. Sprawdzamy jakie mecze będzie można obejrzeć, na kiedy zostały zaplanowane transmisje, a także gdzie zostaną pokazane mecze polskiej ligi.

>> Wisła Kraków - Legia Warszawa: godzina. O której, kiedy i gdzie obejrzeć mecz Ekstraklasy w TVP?

Ekstraklasa w TVP od 2019 roku

Ekstraklasa jest pokazywana w TVP od marca 2019 roku.

Zaplanowaliśmy transmisję najlepszych meczów ostatnich 11 kolejek piłkarskiej ekstraklasy – poinformował prezes TVP Jacek Kurski. 

Transmisje Ekstraklasy w TVP. Kiedy i gdzie oglądać?

Transmisje Ekstraklasy w TVP rozpoczęły się od 31 marca 2019 roku. Będzie je można obejrzeć w TVP 2, TVP Sport, online na TVPSport.pl VOD.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP. 

Pierwszym meczem Lotto Ekstraklasy, który został pokazany w telewizji, było starcie Wisły Kraków z Legią Warszawa.

>> Kiedy rusza Ekstraklasa w 2019 roku? Terminarz meczów rundy wiosennej Ekstraklasy

Ekstraklasa w TVP: terminarz

Kolejnym meczem Lotto Ekstraklasy, który zostanie pokazany w TVP, będzie Legia Warszawa - Lechia Gdańsk. Transmisja meczu rozpoczyna się o godzinie 20:30. 

>> Jest porozumienie nc+ z TVP. Ekstraklasa ponownie w Telewizji Polskiej!

Ekstraklasa w TVP 2019 [PRAWA]

TVP wykupiło prawa do meczów Ekstraklasy od sezonu 2019/2020. Polskie rozgrywki piłkarskie pokaże polska telewizja, a także nc+. Stacje za prawa do transmisji Ekstraklasy przez dwa najbliższe sezony zapłacą razem 500 milionów złotych.

Portal weszlo.com, który jako pierwszy podał tę informację, poinformował, że na antenach TVP zobaczymy sobotni hit każdej kolejki. Pozostałe mecze będą transmitowane w nc+.

RadioZET.pl/PZ