Ekstraklasa: Hat-trick Paixao, wygrana Legii i remis Wisły

07.04.2018 20:50

W rozegranych w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk i Legia Warszawa wygrały swoje spotkania. Z kolei Sandecja zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków.

Ekstraklasa: Hat-trick Paixao, wygrana Legii i remis Wisły fot. PAP

Ekstraklasa: Grad goli w Gdańsku

W rozegranych w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy derbach Trójmiasta Lechia wygrała na własnym stadionie z Arką 4:2 (4:0). Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Flavio Paixao, który 3 listopada przesądził o sukcesie swojej drużyny w Gdyni 1:0. Dzięki temu triumfowi gdańszczanie przerwali serię 11 spotkań bez zwycięstwa.

Przy pierwszej bramce udział miał boczny pomocnik Arki. Po stracie Piesia i centrze z prawej strony Sławomira Peszki strzał głową Lukasa Haraslina obronił jeszcze Pavels Steinbors, jednak przy dobitce Flavio Paixao golkiper żółto-niebieskich był bezradny. Gdańszczanie szybko poszli za ciosem i w 25. minucie wygrywali 2:0. Tym razem po podaniu Patryka Lipskiego precyzyjnym uderzeniem w długi róg popisał się Peszko. Nie minęło 180 sekund i Steinbors po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Goście mieli permanentne problemy z rozegraniem akcji na własnej połowie i po kolejnej stracie Piesia prawą stronę na bramkę rywali popędził Haraslin. Słowak został jednak w polu karnym sfaulowany przez Andrija Bogdanowa, a „11” na trzeciego gola zamienił Flavio Paixao.

Przed przerwą lechiści zdobyli jeszcze czwarta bramkę, a Portugalczyk skompletował hat tricka. W 39. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony Lipskiego, Flavio Paixao pokonał Steinborsa strzałem głową.

W 66. minucie gdynianie zdobyli bramkę. Autorem tego trafienia była Luka Zarandia. Inna sprawa, że w tej sytuacji fatalny błąd popełnił Kuciak, który przepuścił niezbyt silne uderzenie skrzydłowego Arki z bardzo ostrego kąta. Wcześniej Gruzin bez problemów ograł też na prawej flance dwóch zawodników biało-zielonych. W końcówce gdańszczanie przeżywali trudne chwile. W ósmej minucie doliczonego czasu drugą bramkę dla gości strzałem głową uzyskał rezerwowy meksykański napastnik Enrique Esqueda, a za chwilę Kuciak obronił uderzenie z dystansu Zarandii.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4:2 (4:0)

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (14), 2:0 Sławomir Peszko (25), 3:0 Flavio Paixao (28-karny), 4:0 Flavio Paixao (39-głową), 4:1 Luka Zarandia (66), 4:2 Enrique Esqueda (90+8-głową).

Ekstraklasa: Pewna wygrana Legii

Legia Warszawa pewnie pokonała u siebie Pogoń Szczecin 3:0 (1:0) po bramkach Kaspera Hamalainena, Jarosława Niezgody i Sebastiana Szymańskiego.

W 26. minucie Sebastian Szymański przeprowadził efektowną akcję w polu karnym, minął trzech rywali i podał do Hamalainena. Ten uderzył na bramkę, ale piłka odbiła się od pleców jednego z obrońców Pogoni i zmyliła Łukasza Załuskę. Niespełna trzy minuty po zmianie stron Legia prowadziła dwoma bramkami. Jarosław Niezgoda, który wrócił do podstawowego składu, okiwał Sebastiana Rudola i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Łukasza Załuskę.

W 71. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczy kontratak. Kucharczyk podał do Szymańskiego, a ten skierował piłkę do pustej bramki.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kasper Hamalainen (26), 2:0 Jarosław Niezgoda (48), 3:0 Sebastian Szymański (71).

Ekstraklasa: Remis Wisły z Sandecją

Sandecja Nowy Sącz bezbramkowo zremisowała z Wisłą Kraków w meczu 30. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dla podopiecznych Kazimierza Moskala było już 21. spotkanie, w którym nie potrafili odnieść zwycięstwa. Z kolei "Biała Gwiazda" remisem tym przypieczętowała awans do grupy mistrzowskiej.