Ekstraklasa: Zwycięstwa mistrza i wicemistrza. Jak odpowie lider?

12.12.2017 19:55

Druga i trzecia drużyna - Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok - wygrały swoje spotkania 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Lider z Zabrza będzie mógł odpowiedzieć jeszcze we wtorek - o godzinie 20:30 Górnik zagra z Arką Gdynia.

Legia - Piast fot. PAP

Białostoczanie nadspodziewanie gładko poradzili sobie z zajmującą 5. miejsce Koroną Kielce. Złocisto-krwiści w poprzedniej serii gier przegrali z Arką Gdynia, teraz zostali wręcz zdemolowani przez Jagiellonię. Wicemistrzowie Polski wygrali aż 5:1, a trzy bramki zdobyli byli gracze Korony - Łukasz Sekulski (2) oraz Bartosz Kwiecień.

W równolegle rozegranym spotkaniu Legia wymęczyła zwycięstwo z Piastem Gliwice, który od 7. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Jakuba Szmatuły. Jedynego gola w 45. minucie zdobył Guilherme, skutecznie egzekwując rzut karny.

Dzięki zwycięstwu Legia awansowała na fotel lidera, natomiast Jagiellonia pozostała na 3. miejscu, ale zrównała się punktami z Górnikiem. Jeśli zabrzanie w wieczornym spotkaniu pokonają Arkę Gdynia, powrócą na 1. pozycję.

Wyniki pierwszych meczów 20. kolejki:

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 5:1 (Novikovas 11., Sekulski 29., 64., Świderski 45., Kwiecień 67. - Kiełb 21.)

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 (Guilherme 45. - karny)